شما اینجا هستید
اخبار نواحی » از کاهش جابجایی مسافر در راه‌آهن شرق تا اقداماتی برای مقابله‌ با کرونا

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایسنا ، رضا شرقی گفت ، پرسنل بخش عملیات که در ارتباط با مسافرین هستند به امکانات و تجهیزات حفاظت فردی مانند ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی‌کننده دست برای پیشگیری از شیوع کرونا مجهز شدند.

وی افزود: برای ارتقاء سطح آگاهی کارکنان از روش‌های جلوگیری از شیوع کروناویروس، آموزش‌های لازم توسط کارشناسان بهداشت برای تمامی پرسنل درگیر با موضوع برگزار شد.

مدیرکل راه‌آهن شرق بیان کرد: برای تهیه ملزومات مصرفی شامل شوینده‌ها، محلول‌های ضدعفونی و گندزدا و ماسک و دستکش و … چه به صورت اضطراری و فوری و چه به صورت بازه‌های زمانی یک تا سه ماه برنامه‌ریزی، تامین منابع مالی و سریعا خرید انجام شد.

شرقی ادامه داد: مدیریت تهیه، توزیع و مصرف منابع و اقلام ذکر شده در دستور کار قرار و با تشکیل کمیته ویژه مورد رصد و پایش قرار گرفت.

وی اظهار کرد: با هماهنگی ارگان‌های ذیربط شامل؛ شبکه بهداشت و درمان، هلال احمر و سپاه جلسات مشترک برگزار و با تقسیم کار کنترل و پایش سلامت مسافرین در ایستگاه‌های راه‌آهن برنامه‌ریزی و مورد اقدام قرار گرفت که همچنان با اکیپ مستقر به همراه تجهیزات مورد نیز برای تمامی قطارها و مسافرین ورودی و خروجی در حال انجام است.

مدیرکل راه‌آهن شرق بیان کرد: پیام‌های آگاهی بخش، اطلاع رسان و هشداردهنده به صورت بروشور، تراکت، بنر، استند در اماکن مختلف نصب شده و نمایش فیلم‌های آموزشی مرتبط با موضوع در سالن‌های انتظار ایستگاه‌ها در حال انجام است.

شرقی تصریح کرد: استقرار ایستگاه “از من بپرس” در سالن مسافری با حضور کارشناسان بهداشت به مدت یک هفته انجام و سپس به صورت نمایشگاهی پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی افراد است.

وی افزود: تمامی قطارهای مسافری اختصاصی و حرکت از مبدا ایستگاه‌های اداره‌کل راه‌آهن شرق قبل از مسافرگیری به طور کامل نظافت، شستشو و ضدعفونی می‌شوند.

مدیرکل راه‌آهن شرق با بیان اینکه لکوموتیوهای قطارهای باری در مبدا و ایستگاه‌های با مبادله مامورین نیز ضدعفونی می‌شوند، اظهار کرد: تمامی اماکن اداری، تعمیراتی و عملیاتی روزانه و به طور مستمر ضدعفونی شده و برای رعایت بهداشت و حفظ سلامت کارکنان بسته‌های بهداشتی شامل؛ ماسک، دستکش، محلول ضدعفونی و سایر اقلام تحویل آن‌ها شده است.

شرقی یادآور شد: در هفته نخست نوروز، در مجموع ۲۹۰ نفر مسافر با قطار جابه جا شدند و این در حالی است که این میزان مسافر در مدت مشابه سال گذشته ۳۲۸۳ نفر بوده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز