شما اینجا هستید
اخبار نواحی »  استارت صنایع جوار ریلی در طبس با ورود اولین دیزل های چینی

استارت صنایع جوار ریلی در شهرستان طبس با ورود اولین دیزل های چینی به ایران

با ورود اولین دیزل های چینی به ایران و طبس مرکز اداره کل راه آهن شرق صنایع جوار ریلی شهرستان طبس در سند توسعه افق ۱۴۰۴ کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن شرق: در مراسمی که بدین منظور در محل ایستگاه راه آهن طبس برگزار شد مهندس حسن ماسوری مدیر کل راه آهن شرق با اعلام اینکه دو دستگاه از ۲۰ دستگاه این لوکوموتیوها وارد طبس شده اند گفت: این لکوموتیوها تحت لیسانس شرکت کانادایی ژنرال الکتریک بوده و هرکدام ٣۵ میلیارد ریال ارزش دارند که دارای به روز ترین سیستم ها بوده و قابلیت حمل ۳۰۰۰ تن را دارند.
وی گفت: ورود این دیزل ها آغازی است برای آغاز بکار واحد تعمیرات لکوموتیو راه آهن شرق و قرار است تمامی دیزل های چینی از از سراسر کشور برای تعمیر به ایستگاه طبس منتقل شوند.
مهندس طلائی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس نیز تحقق یکی از محورهای مهم سند چشم انداز توسعه شهرستان که همانا استقرار صنایع جوار ریلی است را به مردم شهرستان طبس تبریک گفت و از زحمات و تلاش های بی وقفه مهندس ماسوری مدیر کل راه آهن شرق تشکر کرد و او را نعمتی برای شهرستان طبس و مرد عمل دانست.
لازم به ذکر است: یکی از اهداف سند چشم انداز توسعه طبس در افق ۱۴۰۴ صنایع جوار ریلی می باشد که با تلاش ها و پیگیری های مهندس ماسوری مدیرکل راه آهن شرق و همکاری طلائی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس یک گام مهم و اساسی در این جهت برداشته شد که این حرکت می تواند تاثیرات بسیار مثبتی در صنعت و اقتصاد شهرستان طبس ایفا کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز