شما اینجا هستید
مترو » استفاده از تکنولوژی روز دنیا برای ضدعفونی کردن واگن‌های مترو

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایمنا ، احمدرضا طحانیان اظهار کرد: در چند ماه گذشته جلسات متعددی با دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار و درخواست استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای ضدعفونی کردن واگن‌های مترو به منظور مقابله با کرونا مطرح شد.

وی افزود: دانشگاه صنعتی دستگاه UVC را بر اساس آخرین تکنولوژی‌ها و استانداردهای دنیا برای ضدعفونی کردن مترو و هواپیما در شهرهای جهان و با دریافت مجوزهای لازم تولید کرده که دو دستگاه آن امروز -پنجشنیه ۲۸ فروردین ماه ۹۹_تحویل شرکت مترو منطقه اصفهان می‌شود.

مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان با اشاره به تفاوت استفاده از دستگاه UVC برای ضدعفونی کردن واگن‌های مترو نسبت به روش‌های قبل، گفت: این روش  مزیت های بیشتری نسبت به روش‌های قبل از جمله پوشش دهی بهتر دارد.

وی با ابراز خرسندی از دست‌یابی شرکت های دانش بنیان ایرانی به تکنولوژی های روز دنیا، ادامه داد: در زمان‌هایی که رام‌های قطار شهری فعالیت ندارد، از دستگاه UVC برای ضدعفونی کردن استفاده می‌شود.

طحانیان با اشاره به اهمیت سامانه حمل و نقل ریلی در جابجایی مسافران درون شهری و استفاده رو به رشد شهروندان از مترو خاطرنشان کرد: با توجه به زمان‌بر بودن استفاده مواد ضدعفونی کننده پایه الکل از طریق سنتی و انتظار برای خشک شدن قطار و بعضی از محدویت‌ها استفاده از دستگاه ضدعفونی کننده به کمک پرتو فرابنفش UVC می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از شیوع ویروس و باکتری و در نهایت سلامت شهروندان بیش از پیش ایفا کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز