شما اینجا هستید
اخبار عمومی » استفاده حداقلی از ظرفیت ترانزیتی کشور به دلیل کوتاهی در تکمیل شبکه ریلی تهران – آستارا

مدیرعامل کشتیرانی ایران مطرح کرد؛

استفاده حداقلی از ظرفیت ترانزیتی کشور به دلیل کوتاهی در تکمیل شبکه ریلی تهران – آستارا

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، وی با انتقاد از عدم تکمیل شبکه ریلی تهران به آستارا گفت: با عدم تکمیل این شبکه ریلی،‌ از ظرفیت ترانزیتی کشور به صورت حداقلی استفاده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرانزلی، محمد سعیدی عصر امروز در مراسم رونمایی از سیلوی ۴۵ هزار تنی در مجتمع بندرانزلی با بیان اینکه دستاورد انقلاب در این ۴۰ سال داشتن اقتدار و خودکفایی در عرصه‌های مختلف بوده، اظهار کرد: استکبار در این ۴۰ سال از هیچ تلاشی برای سرنگونی نظام کوتاهی نکرده ولی مردم ما با ایستادگی خود به آمریکا نشان دادند که تا پای جان خود از این انقلاب دفاع می‌کنند.

وی تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران را یک فرصت برای انقلاب دانست و گفت: استکبار با فشار اقتصادی و اعمال تحریم سعی دارد، نظام را به لحاظ اقتصادی نابود کند ولی با تلاش جوانان و دانشمندان و نیروهای انقلابی توانسته‌ایم از این تحریم یک فرصت ساخته و در بسیاری از حوزه‌ها به خودکفایی لازم برسیم.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه سعی دارند فقط نکات منفی نظام را به مردم معرفی کنند، تصریح کرد: کشور قبل از انقلاب در فناوری‌های روز مثل پزشکی، کشتیرانی، هسته‌ای و نظامی کاملاً وابسته به دیگر کشورها بوده است؛ طوری که برای انجام ساده‌ترین عمل باید به دیگر کشورها می‌رفتیم اما با پیروزی شکوهمند انقلاب کشور به خودکفایی رسیده، به‌طوری ۹۸ درصد جراحی و تشخیص‌های پزشکی در داخل کشور انجام می‌شود.

 سعیدی با اشاره جایگاه ایران در حوزه نانوتکنولوژی گفت: در حوزه مسائل نانوتکنولوژی هیچ کشوری به دیگر کشورها کمک نمی‌کند، اما اکنون با اعتماد به جوانان و دانشمندان توانستیم در این حوزه رتبه ۱۲ دنیا را داشته باشیم.

 وی با بیان اینکه اگر کشوری می‌خواهد همیشه دارای اقتدار و امنیت باشد باید در مسئله نظامی بسیار قدرتمند عمل کند، خاطرنشان کرد: در گذشته و در دوران قبل از انقلاب همه سلاح‌های نظامی ایران از کشور وارد می‌شد و حتی در کشور توانایی تعمیر آن را نداشتیم ولی اکنون به جایگاهی در این حوزه رسیده‌ایم که اکنون قدرت اول نظامی را منطقه بوده و بسیاری از سلاح‌ها توسط دانشجویان ما طراحی می‌شود.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پیشرفت در حوزه انرژی هسته‌ای را برای کشور بسیار مهم عنوان کرد و افزود: استکبار می‌داند که انرژی هسته‌ای برای ماندگاری انقلاب بسیار مهم است و با آگاهی از این مسئله باعث نگرانی آمریکا شده و می‌خواهند به طریقی شده کشورها تحت‌فشار قرار دهیم.

سعید با بیان اینکه اگر مردم دستاوردهای بسیار انقلاب را بشناسند به انقلاب امیدوار خواهند شد، بیان کرد: رسانه‌های بیگانه متأسفانه فقط نکات منفی انقلاب را به مردم معرفی کنند و از خدمات این نظام در این ۴۰ سال سخنی نمی‌گوید، چون می‌دانند که اگر مردم و جوانان دستاوردهای این ۴۰ سال را بشناسند به انقلاب امیدوار خواهند ماند.

وی با تأکید بر نقش مهم مردم در ماندگاری انقلاب در این ۴۰ سال گفت: مردمان بسیار کم‌توقع بوده و در عرصه‌های مختلف علیرغم فشارهای اقتصادی زیاد حضوری فعال داشته و پای عهد خود با شهدا مانده‌اند، لذا مسؤولان باید خود را خدمت‌گزار مردم بدانند.

 مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه جوانان اگر جوانان بدانند که برای جامعه مفید خواهند بود به دیگر کشورها مهاجرت نمی‌کنند، تصریح کرد: مشکل عمده جامعه و جوانان ما مشکل بیکاری بوده و جوان تحصیل‌کرده کشور خود را برای خدمت مفید نمی‌داند و کارایی لازم را ندارد، زیرا شرایطی را برای او فراهم نکرده ایم که توانایی خود را نشان دهد به همین دلیل مجبور به مهاجرت به دیگر کشورها می‌شود.

سعیدی با تاکید بر ایجاد اشتغال توسط مسؤولان عنوان کرد و افزود: مسؤولان باید با تلاش شبانه‌روزی خود به فکر ایجاد اشتغال و ارزش‌افزوده برای جامعه باشند، زیرا دارای جوانان با ظرفیت بسیار بالایی هستیم که باید به آن توجه جدی شود.

 وی با انتقاد از عدم تکمیل شبکه ریلی تهران به آستارا اظهار کرد: ما در کشور به دلیل وجود نقطه جغرافیایی مناسب دارای ظرفیت بسیار بالایی به لحاظ ترانزیت هستیم که متأسفانه فقط ۱۰ درصد آن را استفاده می‌کنیم که دلیل آن، کوتاهی در تکمیل شبکه ریلی تهران به آستارا است و تا زمانی که این شبکه ریلی تکمیل نشود وضعیت تغییری نمی‌کند.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تکمیل شبکه ریلی می‌تواند باعث ایجاد اشتغال در استان گیلان شود، تصریح کرد: مسؤولان باید با تلاش شبانه‌روزی خود در تکمیل شبکه ریلی تهران به آستارا تلاش کرده و از سازمان برنامه بودجه کشور اعتبار لازم را بگیرند، زیرا تکمیل این شبکه ریلی می‌تواند باعث ایجاد اشتغال پایدار و رشد اقتصاد در استان شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز