شما اینجا هستید
اخبار نواحی » استفاده مردم از حمل و نقل ریلی، نیازمند فرهنگ‌سازی است

در دیدار مدیرکل راه‌آهن قم با استاندار قم مطرح شد:

استفاده مردم از حمل و نقل ریلی، نیازمند فرهنگ‌سازی است

توسعه حمل و نقل ریلی از جمله اولویت‌های مهم دولت است و فرهنگ‌سازی و آشنایی مردم با مزایای این نوع حمل و نقل ، موجب ترغیب آن‌ها به استفاده بیشتر از قطار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، بهرام سرمست استاندار جدید قم در دیدار مدیرکل راه‌آهن قم، مدیر پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و تعدادی از مدیران این استان، ضمن تأکید بر این مطلب گفت: ارتقاء کیفیت و ایمنی خطوط ریلی موجود و تسریع در اجرای پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان از جمله اولویت‌های اصلی توسعه‌ای استان قم است که نقش موثری در توسعه و پیشرفت استان دارد.
وی با تأکید بر اینکه اولویت توسعه اقتصادی استان قم، گردشگری زیارتی است، افزود: برای رسیدن به این هدف زیرساخت‌های استان قم، از جمله زیر ساخت‌های ریلی باید متناسب با جایگاه و موقعیت آن باشد.
سرمست؛ پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان از جمله طرح‌های ملی خواند و اضافه کرد: این پروژه موقعیت استراتژیک در کشور داشته و نقش قابل توجهی در بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل و رونق گردشگری در استان قم دارد.
استاندار قم خواستار افزایش ظرفیت قطارهای مسافری از مبدأ قم شد و تأکید کرد: مدیران استانی باید نگاه عملیاتی به پروژه‌های عمرانی داشته باشند و جهت اجرای آن‌ها در موعد مقرر جدیت داشته باشند.
گفتنی است پیش از این محسن اعتماد مدیر کل راه‌آهن قم از پیشنهاد راه‌اندازی قطار گردشگری مذهبی برای گردشگران و زائران پاکستانی به وزارت راه و شهرسازی و استانداری قم و راه‌اندازی قطار قم- کربلا خبر داده و تأکید کرده بود که بررسی‌ها حکایت از آن دارد که از راه‌اندازی این قطار استقبال می‌شود

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز