شما اینجا هستید
اخبار عمومی » استفاده کاربردی از ظرفیت های علمی برای توسعه صنعت ریلی ضروری است

رئیس دانشگاه علم وصنعت در افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت حمل و نقل ریلی:
استفاده کاربردی از ظرفیت های علمی برای توسعه صنعت ریلی ضروری است


رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران از آمادگی این دانشگاه برای حل مشکلات فراروی توسعه صنعت ریلی خبر داد و گفت: استفاده کاربردی از ظرفیت های علمی رویکرد دانشگاه علم وصنعت برای حل مشکلات صنعت ریلی است.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، جبار علی ذاکری در هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه ریلی اتفاق خوبی برای هم افزایی شرکت ها است ، افزود: صنعت حمل و نقل ریلی باید از این فرصت به خوبی استفاده کند.
وی اضافه کرد : شناسایی چالش صنعت ریلی و شرکت های مرتبط با آن از سوی دانشگاه علم وصنعت موجب ارائه راه حل های مناسب و ارتباط راهبردی بین این دوبخش خواهد شد.
ذاکری اظهار داشت: همکاری دانشگاهیان و دست اندر کاران صنعت ریلی تا کنون موجب اتفاقات بسیار خوبی در حمل و نقل ریلی و افزایش سهم بار و مسافر شده است.
وی با اشاره به اظهارات دبیر کل UIC در کنفرانس سال ۱۹۹۸ در ژاپن مبنی بر ترکیب حمل و نقل ریلی درون و برون شهری تصریح کرد: بر این اساس عزمی جدی برای توسعه راه آهن درون و برون شهری در کشورهای مختلف شکل گرفته است و باید این ایده در ایران نیز جا بیفتد.
وی با بیان ظرفیت های علمی، توان مهندسی و اجرایی در زمینه ریلی در کشورمان زیاد است، گفت: اگر به سمت مباحث کاربردی حرکت کنیم ، نتایج این مطالعات را در سطح کیفی زندگی مردم خواهیم دید .

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز