شما اینجا هستید
مترو » استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی کتاب از متروی تهران

استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی کتاب از متروی تهران

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: متروی تهران و حومه با استقبال خوب بازدید کنندگان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روبرو شده است به طوریکه تنها در سه روز نخست برگزاری نمایشگاه ۲۷۷ هزار و ۷۲۲ سفر با این ناوگان حمل و نقل ریلی درون شهری، در دو ایستگاه مصلی امام خمینی (ره) و شهید بهشتی انجام شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، محسن محمدیان افزود: قرار گرفتن دو ایستگاه مصلی امام خمینی (ره) و ایستگاه شهید بهشتی در خطوط یک و سه متروی تهران، در ضلع شمال و جنوب مصلی تهران سبب شده تا بهترین راه برای دسترسی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب؛ استفاده از مترو باشد و خوشبختانه در این چند روز شاهد استقبال خوب بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب از متروی تهران بودیم.

وی در خصوص تسهیلات متروی تهران و میزان جابجایی مسافر توسط این ناوگان در سه روز نخست برگزاری نمایشگاه کتاب گفت: در روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸، میزان حرکت های مسافری در خط یک متروی تهران از ۳۸۷ حرکت به ۴۰۰ حرکت افزایش یافت و در مجموع شاهد انجام ۸۵ هزار ۳۱۵ سفر در دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلی امام خمینی (ره) باشیم.

وی در خصوص میزان جابجایی مسافران نمایشگاه کتاب در روز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۹۸ نیز اظهار داشت: در این روز نیز میزان حرکت قطارها در خط یک از ۳۵۱ حرکت به ۳۷۰ حرکت افزایش یافت و در مجموع ۱۰۱ هزار و ۲۰۳ سفر در دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلی امام خمینی (ره) انجام شد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: در روز جمعه ۶ اردیبهشت ۹۸ نیز ۹۱ هزار ۲۰۴ سفر در دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلی امام خمینی (ره) انجام شد. در این روز حرکت های مسافری خط یک از ۲۶۰ حرکت به ۳۳۰ حرکت افزایش یافت همچنین میزان اعزام قطارها در خط سه متروی تهران هم از ۱۶۴ حرکت به ۲۱۴ حرکت رسید.

محمدیان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ترافیک سطح شهر قطعاً استفاده از مترو بهترین، سریع ترین، ایمن ترین و مقرون به صرفه ترین وسیله برای رسیدن به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است و شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه نیز تا روز پایانی برگزاری نمایشگاه آمادگی ارائه خدمات حداکثری به بازدید کنندگان را دارد. 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز