شما اینجا هستید
اخبار نواحی » استقبال مردم کرمانشاه از قطار رو به افزایش است

مدیرکل راه‌آهن منطقه اراک با اشاره به افزایش روز افزون استقبال از قطار کرمانشاه گفت: به زودی نخستین محموله باری به وسیله قطار کرمانشاه به سمت بندرعباس بارگیری می‌شود.

با اشاره به اینکه قطار کرمانشاه هر چهار روز یکبار به سمت اراک، تهران و مشهد حرکت می‌کند اظهار داشت: در ایام نوروز و از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه ۱۲۱۸ نفر در استان کرمانشاه توسط قطار جابه‌جا شدند که ۶۰۶ نفر خروج و ۶۱۲ نفر نیز ورود داشته است.

وی با بیان اینکه در فروردین ماه ۱۹۷۸ نفر توسط راه‌آهن کرمانشاه جابه‌جا شده‌اند عنوان کرد: از این تعداد ۸۱۲ مسافر خروجی و ۱۱۶۶ نفر نیز مسافر ورودی بوده‌اند.

کوکنار با اشاره به اینکه در اردیبهشت ماه امسال ۳۶۷۶ نفر شامل ۲۱۴۴ نفر خروجی و ۱۵۳۲ نفر ورودی به وسیله قطار کرمانشاه جابه‌جا شده‌اند گفت: این آمار نشان می‌دهد استقبال از قطار  در کرمانشاه با گذشت زمان رو به افزایش است.

مدیرکل راه‌آهن منطقه اراک با بیان اینکه آمادگی برای افزایش ظرفیت قطار کرمانشاه وجود دارد و با توجه به استقبال مردم و درخواست مسئولان تعداد سفرها نیز افزایش می‌یابد افزود: به مردم توصیه می‌شود وسیله حمل و نقل ریلی را برای مسافرت و جابه‌جایی انتخاب کنند تا امکان سرمایه‌گذاری و توسعه بیشتر در این زمینه در استان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه راه‌آهن کرمانشاه به طور کامل آمادگی حمل بار را دارد گفت: انتقال بار به وسیله قطار کرمانشاه و با شرایط مناسب و صرفه اقتصادی برای صاحبان بار امکان‌پذیر است و امتیازها و تشویق‌هایی برای این افراد در نظر گرفته شده است.

کوکنار با بیان اینکه تأسیسات انتقال مازوت به بندرعباس به‌وسیله قطار توسط یک شرکت خصوصی در حال انجام است افزود: با آماده شدن تأسیسات ماهانه ۶۰ هزار تن مازوت به بندرعباس بارگیری  و در آنجا به قیر تبدیل می‌شود و در نهایت به کشورهای خارجی صادر می‌شود.

وی درباره مزیت‌های حمل بار به‌وسیله قطار گفت: ایمنی حمل بار به وسیله قطار بیشتر است و با توجه به کاهش تردد در جاده ها ایمنی جاده‌ها نیز بالا می‌رود و علاوه بر صرفه‌جوییی در مصرف سوخت می‌تواند منطقه را به یک منطقه تجاری تبدیل کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز