شما اینجا هستید
اخبار نواحی » اضافه شدن سالن جدید به‌ قطار اهواز-بندر امام در سال‌جاری

مدیر پایانه راه‌آهن بندر امام از اضافه شدن سالن جدید به‌ قطار اهواز-بندر امام در سال جاری خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز، رحیم محمدی بساتین گفت: وی افزود: در دو سال گذشته قطار‌های جدید به ناوگان حمل‌ونقل ریلی استان و شهرهای اهواز، بندر امام، خرمشهر و اندیمشک اختصاص داده‌شده است.

او گفت: ۱۱ سالن مسافربری دوطبقه به قطارهای محلی اختصاص داده شد که شش سالن آن به‌قطار اهواز-بندر امام اضافه شد.

مدیر پایانه راه‌آهن بندر امام به راه‌اندازی ایستگاه قطار بندر ماهشهر اشاره کرد و گفت: با دوخطه شدن راه‌آهن اهواز-بندر امام و بازسازی شدن خط ماهشهر-بندر امام سرعت قطارهای جدید به حداکثر ۱۶۰ کیلومتر‌ بر‌ ساعت رسید.

محمدی بساتین با اشاره به اینکه درگذشته قطار اهواز-بندر امام در اول و آخر روز مسافر به ماهشهر می‌برد، گفت: در حال حاضر در نوبت عصر یک قطار به ایستگاه ماهشهر و یک قطار به ایستگاه بندر امام اختصاص داده شد که ساعت ۱۵و ۳۵ دقیقه حرکت قطار فقط از مبدا بندر امام، ساعت ۱۷و۴۰ دقیقه حرکت قطار از ایستگاه ماهشهر و ۵:۱۸ از ایستگاه بندر امام حرکت می‌کند.

مدیر پایانه راه‌آهن بندر امام به اضافه شدن یک سالن به ایستگاه بندر امام اشاره کرد و گفت: جلسه‌‌ای با مدیرکل راه‌آهن و مدیرکل شرکت رجا استان با استاندارد داشته‌ایم و با مدیرکل رجا کشور و مدیریت کل راه‌آهن کشور مکاتباتی انجام‌شده است و قراردادهایی برای تولید سالن جدید بسته‌شده است که امیدواریم در سال جاری این امر محقق گردد.

به گزارش تسنیم، او در ادامه گفت: تا اضافه شدن سالن جدید به‌قطار اهواز-بندر امام ، همشهریان در بندر امام از قطار اول نوبت عصر در زمان تعطیلات استفاده کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز