شما اینجا هستید
اداره كل راه آهن يزد » اعتبار ۵۶۰ میلیارد تومانی برای دوخطه کردن خطوط ریلی یزد

پروژه احداث خط دوم بافق _ زرین شهر به طول ۵۵۳ کیلومتر که ۲۳۷ کیلومتر آن در محدوده اداره کل راه‌آهن منطقه یزد قرارگرفته و ۸۸ درصد پیشرفت داشته است.

 

ریل نیوز –  رئیس مرکز هماهنگی امور مناطق راه‌آهن از پیشرفت ۸۸ درصدی پروژه دوخطه‌ کردن محدوده اداره‌کل راه‌آهن منطقه یزد خبر داد و گفت: به‌منظور رفاه حال مسافرین، ارتقای ایمنی، کاهش مدت‌زمان توقف قطارها و تسهیل برنامه‌ریزی در جهت تعمیر و بهینه‌سازی شبکه ریلی، پروژه دوخطه محور بافق-ارژنگ به طول ۲۳۷ کیلومتر مراحل نهایی آماده‌سازی خود را طی می‌کند.

​به گزارش ریل نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه‌آهن یزد، سید مصطفی داودی ادامه داد: زیرسازی و پل‌سازی محور بافق-طبرکوه با ۹۵ درصد، زیرسازی و روسازی محورهای طبرکوه-یزدگرد با ۷۳ درصدی، یزدگرد -نظرآباد با ۹۹ درصد، نظرآباد-شمسی با ۹۶ درصدی و شمسی-ارژنگ با ۸۴ درصدی پیشرفت، مراحل پایانی آماده‌سازی را جهت بهره‌برداری طی می‌کند.

سرپرست اداره کل راه‌آهن یزد عنوان کرد: اعتبار اجرای طرح دوخطه کردن خطوط ریلی راه‌آهن یزد ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برآورد و تاکنون حدود ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال از این اعتبار هزینه شده است.

داودی افزود: مهم‌ترین مشکل خطوط ریلی در محور اداره کل، به نهایت رسیدن ظرفیت آن است. در این شرایط امکان افزایش قطار به خطوط ریلی از استان سلب شده است، درحالی‌که با اضافه شدن خط دوم، امکان اعزام قطار بیشتری در خطوط ریلی استان ایجاد خواهد شد و جای امیدواری است که با احداث خط دوم، قطارهای بیشتری به مقاصد مختلف راه‌اندازی شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز