شما اینجا هستید
اخبار عمومی » افتتاح راه‌آهن خواف-هرات طی روز‌های آینده / روحانی اعتقاد ویژه‌ای به راه‌آهن دارد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از دانشجو، محمد اسلامی اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های ریلی بحث بسیار مهمی بوده که سال‌هاست مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است. در سیاست‌های کلی نظام برای جهت‌گیری توسعه مورد تاکید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: رئیس‌جمهوری نیز شخصا اعتقاد ویژه‌ای به توسعه راه‌آهن دارد، آقای روحانی هر هفته از بنده پروژه‌های ریلی کشور را پیگیری می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که رئیس‌جمهوری خیلی پیگیر طرح‌های ریلی است، ادامه داد: وعده دولت این بوده که ۵ استان را به شبکه ریلی متصل کند؛ این وعده محقق شد. البته یکی از پروژه‌ها یعنی میانه-بستان آباد- تبریز مقدار باقیمانده که در حال انجام آن هستیم.

اسلامی یادآور شد:‌این خط‌آهن را به ایستگاه خاوران می‌رسانیم و از این ایستگاه تا ایستگاه قبلی تبریز یک پروژه سنگین و پر هزینه‌ای است که باید یک تمهید مالی برای آن در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: در زمان حاضر نیز ۷ پروژه ریلی کاملا فعال را دنبال می‌کنیم که طول شبکه ریلی کشور را از ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر (ابتدای روی کار آمدن دولت روحانی) به ۱۶ هزار کیلمتر ریل (تا پایان دولت دوازدهم) می‌رساند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یعنی تقریبا افزایش ۵۰ درصدی خط‌آهن ایران. این بزرگ‌ترین رکورد توسعه ریلی در یک دوره زمانی است که اتفاق می‌افتد.

اسلامی همچنین از افتتاح رسمی خط‌آهن خواف-هرات طی روز‌های آینده خبر داد و گفت: این پروژه با حضور روسای جمهوری دو کشو رایران و افغانستان افتتاح می‌شود که به این ترتیب ریل ایران به عمق خاک افغانستان کشیده شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز