شما اینجا هستید
اخبار عمومی » افتتاح راه آهن بستان آباد آغاز خوبی برای راه آهن کشور است

به گزارش خبرنگار ریل نیوز حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در سفر به استان آذربایجان شرقی و حضور در ایستگاه راه آهن بستان آباد امروز را روز خوشحال کننده‌ای برای دولت و مردم این استان دانست و گفت: خط آهن میانه به بستان آباد باید تا تبریز ادامه یابد و من از وزیر راه و شهرسازی درخواست می‌کنم تا پایان سال آینده این خط به تبریز متصل شود.
وی با بیان اینکه با افتتاح این خط مردم می‌توانند با سکون و آرامش به مقاصد خود در اقصا نقاط کشور سفر کنند افزود: دستاورد بزرگ این خط ریلی افتتاح دو خطه این مسیر از ابتدا ست که آغاز خوبی برای راه‌آهن کشور محسوب می‌شود.
رئیس‌جمهور ادامه داد: خط آهن مذکور قابلیت ترانزیتی بالایی دارد و می‌تواند به سهولت سهم بار و مسافر را در شبکه ریلی کشور افزایش دهد.
وی با اشاره به دستاوردهای دولت درخصوص اتصال مراکز استان ها به شبکه سراسری ریلی نیز تصریح کرد: در ابتدای دولت ۱۱ هزار کیلومتر خط ریلی در کشور وجود داشت که با یک حرکت جهادی این میزان در دولت تدبیر و امید به ۱۴ هزار کیلومتر ارتقا یافت.
روحانی در ادامه گفت: در سالهای اخیر دولت به مردم قول داده بود که استانهای عدم برخوردار از شبکه سراسری را به خط‌آهن متصل کند و در همین راستا دولت توانست برای توسعه کشور و عملی سازیِ وعده داده شده ۵ استان( همدان٬ کرمانشاه٬ گیلان٬ آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی از مسیر جدید) را به خط ریلی و شبکه سراسری راه آهن کشور متصل کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز