شما اینجا هستید
اخبار نواحی » افتتاح راه آهن رخش-میبد ظرفیت جابه‌جایی را دو میلیون نفر در سال افزایش می‌‌دهد/ افزایش ظرفیت جابه‌جایی بار ۳۰ میلیون تن خواهد شد

به گزارش ریل نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در بخشی از سفر امروز خود به استان یزد، ضمن افتتاح پروژه‌های مختلف عمرانی، محور ریلی ۱۰۵ کیلومتری بخش میبد را افتتاح می‌کند.

این پروژه مهم ریلی دی‌ماه سال ۹۳ آغاز و آبان‌ماه سال جاری به پایان رسیده و برای تکمیل آن بیش از شش هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

با افتتاح این پروژه ریلی، ظرفیت حمل بار تا ۳۰ میلیون تن در سال و ظرفیت جابه‌جایی مسافر تا دو میلیون نفر در سال افزایش می‌یابد.

افزایش سرعت سیر قطارهای مسافری تا ۱۶۰ و قطارهای باری تا ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت، ایجاد ۱۵۵ شغل مستقیم و افزایش بار محوری از ۲۲ به ۳۰ تن از دیگر مزایای اجرای این پروژه ریلی است.

احداث تونل و واریانت ریگ-زرین از دیگر پروژه‌های مهم ریلی استان یزد است که در این سفر بهره برداری می‌‌شود. این پروژه شامل ۱۵ کیلومتر واریانت و ۸۰۰ متر تونل است که برای ساخت آن بالابر ۶۳۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
افزایش میزان حمل بار به دلیل کاهش فرار قالب از ۱۵ به ۱۰ در هزار، ارتقای بهره‌وری ناوگان و خطوط ریلی،کاهش طول مسیر افزایش ایمنی به دلیل حذف دیزل دالگاژی و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری خطوط و ناوگان ریلی از جمله مزایای این پروژه به شمار می‌رود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز