شما اینجا هستید
اخبار عمومی » افتتاح رسمی راه‌آهن آستارا ـ آستار

 

افتتاح رسمی راه‌آهن آستارا ـ آستارا

اقتصاد ایران: راه‌آهن بین‌المللی آستارا ـ آستارا با حضور مسئولین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به‌صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا ظهر امروز با حضور مدیرعامل راه‌آهن جمهوری آذربایجان، معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار گیلان، نماینده مردم شهرستان آستارا در خانه ملت و فرماندار این شهرستان در محل بارانداز ریلی به‌صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

بهره‌برداری از پایانه بار و بتن‌ریزی جهت احداث پایانه غلات در محوطه بارانداز ریلی از دیگر برنامه‌هایی بود که هم‌زمان با افتتاح رسمی راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا با حضور «جاوید قربان‌اف» رئیس راه‌آهن جمهوری آذربایجان و «خیرالله خادمی» معاون وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در مراسم بهره‌برداری رسمی از راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا اظهار کرد: کریدور شمال‌جنوب کشورهای روسیه، شمال اروپا و جمهوری آذربایجان را به واسطه ایران به آب‌های خلیج‌فارس و کشورهای آسیای جنوب‌شرقی به‌ویژه هند، پاکستان و افغانستان متصل می‌کند.

خیرالله خادمی اولویت کنونی کشور را توسعه شبکه ریلی و مسیر ریلی موجود در کشور را ۱۳ هزار کیلومتر دانست و تصریح کرد: حدود سه‌هزار و ۴۱۰ کیلومتر دیگر نیز در دست اقدام بوده و پنج‌هزار کیلومتر مسیر ریلی نیز در دست مطالعه است که با جدیت از سوی مجلس و هیأت‌دولت پیگیری می‌شود.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری آذربایجان نیز در جریان بهره‌برداری رسمی از راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا با بیان اینکه این پروژه به خواست خدا اکنون به ثمر نشسته است اظهار کرد: روسای جمهور ایران و آذربایجان همواره در دیدارهای خود، پروژه راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا را با جدیت دنبال می‌کردند.

جاوید قربان‌اف شرط تکمیل کریدور شمال‌جنوب را اتصال خطوط ریلی آستارا-آستارا به خطوط ریلی قزوین-رشت دانست و تصریح کرد: کریدور شمال‌جنوب در اقتصاد منطقه به‌ویژه اقتصاد کشورهای جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران تأثیرگذار بوده و باید موانع پیش‌روی آن برطرف شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز