کد خبر : 5579
تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 خرداد 1397 - 21:05
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای افزایش بارگیری شبکه ریلی تا ۷۵ درصد بسته هستند

معاونت بهره برداري و سيرو حركت راه آهن ج.ا.ا خبرداد:؛

افزایش بارگیری شبکه ریلی تا ۷۵ درصد

افزایش بارگیری شبکه ریلی تا ۷۵ درصد

  افزایش بارگیری شبکه ریلی تا ۷۵ درصد معاونت بهره برداری و سیرو حرکت راه آهن ج.ا.ا خبرداد: هدف این است که وزن بارگیری شبکه ریلی کشور تا ۷۵ درصد افزایش یابد و این مهم جز در بستر تعامل سازنده و سه جانبه با صاحبان کالا و شرکت های حمل و نقلی ، دست یافتنی

 

افزایش بارگیری شبکه ریلی تا ۷۵ درصد

معاونت بهره برداری و سیرو حرکت راه آهن ج.ا.ا خبرداد: هدف این است که وزن بارگیری شبکه ریلی کشور تا ۷۵ درصد افزایش یابد و این مهم جز در بستر تعامل سازنده و سه جانبه با صاحبان کالا و شرکت های حمل و نقلی ، دست یافتنی نخواهد بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد، در نشست تخصصی حمل ونقل ریلی که با حضور معاون بهره برداری و سیرو حرکت راه آهن جمهور اسلامی ایران ، مدیر کل سیروحرکت، مدیر کل بازرگانی و بازاریابی، مدیران کل مناطق ؛ هرمزگان ، شرق و اصفهان ، صاحبان کالا و شرکت های حمل و نقلی در اداره کل راه آهن یزد برگزار شد.

مهندس بابک احمدی با اشاره به رشد ۱۵ درصدی تناژ بارگیری و ۲۰ درصدی در تن کیلومتر بار خالص حمل شده طی دوماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، تصریح کرد، با توجه به ظرفیت های موجود، هدف راه آهن ج.ا.ا افزایش ۷۵ درصدی تناژ بارگیری می باشد که در جهت تحقق این مهم باید اقدامات و تعاملات سازنده ای از سوی مشتریان وصاحبان کالا ،شرکت های حمل ونقل ریلی و راه آهن ج.ا.ا در دستور کار قرار گیرد.
معاونت بهره برداری و سیروحرکت راه آهن ج.ا.ا خاطر نشان کرد، طبق بررسی های بعمل آمده از سوی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، مصرف سوخت در جاده نسبت به ریل ۷ برابر می باشد که در این راستا با توجه به مصرف سوخت، تلفات جاده ای ، آلودگی محیط زیست وآلودگی صوتی ،استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی اهمیت خود را بیش از پیش نشان می دهد.

مهندس داودی، رییس مرکز هماهنگی امور مناطق گفت: اداره کل راه آهن یزد در سال ۹۵ نسبت به سال قبل ۲۳ در صد در تناژبارگیر ی رشد داشته است که در سطح شبکه ریلی کشور رشد ۱۳ درصدی به ثبت رسیده است.

سرپرست اداره کل راه آهن یزد با اشاره به سهم ۴۰ درصدی راه آهن یزد در تناژ بارگیری در سطح شبکه ریلی کشور، از رشد ۱۶ درصدی تناژ بار گیری در سال ۹۶ نسبت به سال قبل خبر دادو گفت این رشد در راه آهن کشور ۱۴ درصد بوده است .
مهندس جعفری، مدیر کل سیروحرکت راه آهن ج.ا.ا از اعزام ۷۰ درصد قطار ها بصورت برنامه ای در سال ۹۷خبرداد وگفت: ۸۰ درصد بار راه آهن بر اساس سوابق قبل برنامه ای و مبدأ مقصد آن مشخص می باشد و روزانه ۱۸۰ رام قطار برنامه ای در مسیرهای ریلی تردد دارد.
مهندس احمدی، مدیر کل بازرگانی و بازاریابی راه آهن ج.ا.ا نیز در حاشیه بررسی و تشریح عملکرد اداره کل راه آهن یزد در سال گذشته نوید داد: راه آهن ج.ا.ا این آمادگی را دارد که در تعامل با صاحبان کالا و شرکت های حمل و نقلی ، در مناطق و حوزه هایی که پتانسیل مناسبی دارند، با برنامه ریزی و همکاری دوجانبه، احداث خطوط فرعی ریلی را در دستور کار قراردهد.
گفتنی است درادامه این نشست، شرکت های حمل و نقلی و صاحبان کالا به ارائه نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند وبا ارائه برنامه های آتی راه آهن ج.ا.ا، توافقاتی مقدماتی نیز بین طرفین حاصل گردید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.