شما اینجا هستید
اخبار عمومی » افزایش بهره وری، با کاهش ۳۲ درصدی توقف‌های زائد قطار‌ها

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از آریا، سعید رسولی، مدیرعامل راه آهن دیروز با بیان اینکه قطار‌ها برای رسیدن به مقصد، باید از چند اداره کل عبورکنند، گفت: متخصصان کارگروه جهادی راه آهن باشناسایی و حذف اقدامات زائد، زمان توقف قطار‌ها برای عبور از اداره کل‌های مختلف را ۳۲ درصد کاهش دادند.
وی با اعلام اینکه مرکز جهادی راه آهن با هدف حذف اقدامات زائد و غیر ضروری واحد‌های مختلف در یک فضای کاری مشترک ایجاد شده است، گفت: افراد متخصصی از اساتید دانشگاه، بازنشستگان، کارکنان راه آهن و گروه‌های دانش بنیان درقالب کارگروه‌های مختلف برای حل مسائل مهم صنعت ریلی با یکدیگر همکاری میکنند.
آقای رسولی افزود: تاکنون ۱۲۶ مسئله به عنوان مسائل اصلی پیش روی توسعه راه آهن شناسایی و ۲۲ کارگروه تشکیل شده است.
مدیرعامل رآه اهن با بیان اینکه در حدود شش ماه گذشته ۱۰ پروژه درکارگروه جهادی راه آهن به نتیجه رسیده است، گفت: کاهش ۲۱ درصدی تقلیل سرعت قطار‌ها ازجمله این ۱۰ پروژه بوده است، که مشخص شد ۱۷ درصد مربوط به خرابی سوزن ها، و ۲۰ درصد به دلیل خرابی خط و وجود قوس بوده است.
آقای رسولی برنامه‌ای شدن حدود ۴۷ درصد قطار‌های باری را، از دیگر موفقیت‌های کارگروه جهادی راه آهن اعلام کرد و گفت: آگاهی صاحبان کالا از وضعیت لحظه به لحظه محموله‌های ارسالی خود در ایستگاه‌های مختلف، و حرکت منظم و به موقع قطار‌های باری ازجمله ویژگی‌های قطار‌های برنامه‌ای باری است که برای فعلان اقتصادی اهمیت ویژه‌ای دارد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، وی درپایان با تاکید براینکه کار گروه جهادی راه آهن با قدرت درحال پیگیری مشکلات و افزایش بهره وری در صنعت ریلی است، گفت: همه متخصصان و صاحب نظران می‌توانند با مراجعه به شرکت راه آهن، در کارگروه‌های جهادی شرکت کنند

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز