شما اینجا هستید
اخبار عمومی » افزایش ترانزیت ایران و افغانستان با راه‌اندازی راه‌آهن خواف-هرات

به گزارش ریل نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره اهمیت پروژه ریلی خواف – هرات در توسعه ترانزیت کشور و افزایش ظرفیت بنادر جنوبی و شمالی اظهار داشت: به طور کلی، ایجاد ظرفیت‌های جدید در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل باعث افزایش مزیت‌های کشور در زمینه توسعه ترانزیت خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه، عمده زیرساخت‌های موجود حمل‌ونقلی کشور در حوزه جاده‌ای است بنابراین دسترسی ریلی به کشورهایی که فاقد دسترسی دریایی هستند، می‌تواند کمک شایانی به توسعه ترانزیت از بنادر کشورمان به آن کشورها کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان‌ اینکه افغانستان، از جمله کشورهایی است که زمینه‌های قابل توجهی برای واردات، صادرات و ترانزیت کالا دارد، تصریح کرد: بدون تردید، اتصال ریلی بندر چابهار به افغانستان می‌تواند نقش موثری در توسعه ترانزیت، بهبود کیفیت جابه‌جایی کالا در این مسیر، افزایش رقابت پذیری، کاهش هزینه‌ها و به تبع آن افزایش بهره وری ایفاء کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پایان گفت: انتظار می رود، با افتتاح راه آهن خواف – هرات و متعاقب آن، اتصال راه آهن به بندر چابهار، شاهد تحولی جدی در زمینه ترانزیت کالا به افغانستان از طریق بندر چابهار باشیم.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز