شما اینجا هستید
اخبار نواحی » افزایش قابل توجه در تناژ بارگیری راه آهن فارس طی یک سال گذشته

افزایش قابل توجه در تناژ بارگیری راه آهن فارس طی یک سال گذشته
غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن فارس از بارگیری و حمل ۷۴ هزار و ۲۱۶ تن محموله در ۱۲ ماهه سال ۹۶ که یک رکورد جدید در عملکرد راه آهن فارس محسوب می شود خبر داد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن فارس:
غلامحسین ولدی در این باره گفت: با برنامه های معرفی شده در خصوص جذب بار و عملیاتی شدن جابجایی گندم از سیلوی سیوند و هم چنین جابجایی محصولات شرکت خودروسازری سایپا از بار انداز ایستگاه راه آهن شیراز در انتهای سال ۹۶ شاهد افزایش قابل توجهی در تناژ بارگیری و تخلیه در این اداره کل هستیم.
وی افزود : در سال ۹۶ بیش از ۷۴ هزار تن بار بوسیله ۱۱۷۴ دستگاه واگن در شبکه ریلی فارس جابجا شده است که نسبت به سال ۹۵ در تناژ بارگیری بیش از ۸۵۰ درصد و در تعداد واگن بارگیری شده ۶۰۰ درصد رشد را نشان می دهد.
ولدی تصریح کرد: راه آهن فارس با ثبت این رکورد که در تاریخ چند ساله تأسیس این اداره کل نیز بی سابقه است در تن کیلومتر مبدأ مقصد میزان ۷۳ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۸۹۷ تن کیلومترعملکرد داشته است و نشانگر رشد ۶۴۸ درصدی نسبت به سال ۹۵ است.
مدیر کل راه آهن فارس ادامه داد:هم چنین در سال ۹۶ در بخش مسافری بیش از ۴۳۰ هزار نفر مسافر با استفاده از قطار از استان فارس به مسیرهای تهران و مشهد و ایستگاههای بین راهی به صورت رفت و برگشت مسافرت کرده اند که نشانگر رشد ۳.۸۶ درصدی نسبت به سال ۹۵ است.
ولدی مناسب سازی ساعت حرکت قطارها را در رشد جابجایی مسافر موثر دانست و گفت: در سال گذشته با تغییر ساعت حرکت قطارها شاهد استقبال خوب مسافران از قطارهای شیراز بودیم در تلاش هستیم که با مساعدت راه آهن ج.ا.ا مجددا این کار انجام شود که بدون شک در افزیش جابجایی مسافر در سال ۹۷ گام موثری خواهد بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز