شما اینجا هستید
زیربنایی - زیر ساخت » افزایش چهار برابری اعتبار شبکه ریلی اراک – اصفهان

افزایش چهار برابری اعتبار شبکه ریلی اراک – اصفهان

منابع اعتباری شبکه ریلی اراک – اصفهان چهار برابر شد.

افزایش چهار برابری اعتبار شبکه ریلی اراک - اصفهان
تین‌نیوز | 

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبار تخصیص شده برای عملیات اجرایی شبکه‌ریلی اراک – اصفهان حدود چهار برابر شد.

به گزارش تین‌نیوز وبه نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل راه‌آهن اراک، محمدابراهیم رضایی افزود: این طرح‌ریلی پارسال ۶۵ میلیارد ریال اعتبار داشت که در اسناد بودجه امسال به ۲۵۰ میلیارد ریال افزایش‌یافته است.

وی اظهار کرد: جذب سرمایه‌گذار بخش‌خصوصی برای تقویت بنیه مالی طرح و تسریع در اجرای عملیات عمرانی آن در دست انجام است.

نماینده مردم خمین در خانه ملت بیان کرد: مطالعات پایه خط راه‌آهن اراک – اصفهان در سال ۹۴ کلید خورده و مرحله نخست اجرای آن به طول ۱۶۵ کیلومتر در اواخر سال گذشته شروع شد.

رضایی خاطرنشان کرد: ۲۶ کیلومتر از مسیر تعهد شده مرحله اول این طرح‌ریلی تاکنون اجراشده و مراحل دوم و سوم آن نیز توسط شرکت زیرساخت به مناقصه گذاشته می‌شود.

وی بیان کرد: سه‌هزار میلیاردریال اعتبار برای تکمیل طرح راه‌آهن خمین پیش‌بینی‌شده که در زمان‌بندی‌های مشخص متناسب با پیشرفت کار تخصیص می‌یابد.

نماینده مردم خمین در مجلس‌شورای‌اسلامی بیان کرد: موقعیت جغرافیایی مسیر عملیاتی این طرح در کانون ارتباطی راه‌آهن کشور به تمام مناطق کشور است و به دلیل اهمیت زیرساختی می‌تواند در توسعه ریلی کشور و استان مرکزی نقش محوری داشته باشد.

رضایی گفت: این خط‌ریلی استان‌های شمالی، مرکزی، جنوبی را به هم متصل می‌کند و جایگاه خاصی در فصل حمل‌ونقل ریلی دارد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: جذب سرمایه‌گذار خارجی در پیشبرد این طرح زیربنایی لحاظ شده و با توجه به علاقه‌مندی شرکت‌های چینی برای سرمایه‌گذاری خط ریلی در ایران در دست پیگیری است.

رضایی گفت: این مسیرریلی زمینه اتصال شهرک صنعتی خمین به خطوط راه‌آهن سراسر کشور را مهیا می‌کند که به همت دولت تدبیر و امید در حال تحقق است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز