شما اینجا هستید
اخبار عمومی » افزایش ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی در نیمه نخست امسال

افزایش ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی در نیمه نخست امسال

قائم مقام مدیرعامل شرکت راه‌آهن از افزایش ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

  • افزایش 50 درصدی ترانزیت ریلی در نیمه نخست امسال

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسین عاشوری در حاشیه  یازدهمین کنفرانس بین المللی سازمان همکاری راه‌آهن‌های اوراسیا با بیان این‌که امسال ترانزیت کود و گوگرد از کشورهای  ازبکستان و ترکمنستان و  همچنین حمل سوخت از این دو کشور افزایش یافته است.

و با اشاره به این‌که در نیمه نخست امسال  حمل مصنوعات چوبی از آذربایجان و ترکیه رشد خوبی داشته است، افزود:‌ برای تسهیل ترانزیت احداث بندر خشک ( اپرین) در نزدیکی اسلامشهر به وسعت ۷۰۰  هکتار در دست اجراست. این پروژه برای راه‌اهن اهمیت زیادی دارد و  تخلیه و بارگیری کالاهای ترانزیتی در این منطقه انجام خواهد شد.

وی از رشد ۱۱ درصدی صادرات مواد معدنی و سیمان در شبکه ریلی خبر داد و با بیان این که انتظار داریم با توجه به افزایش حمل غلات از خرمشهر و بندر امام میزان جابجایی بار توسط شبکه  ریلی نیز افزایش چشمگیری داشته باشد، گفت:  با توجه به تجربه‌ای که در بحث تحریم‌ها داریم به راحتی می‌توانیم به خصوص در بحث بیمه بارهای ترانزیتی عملکرد موفقی داشته باشیم.

‎عاشوری با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران یادآور شد: با تجربه ای که داریم در بحث بیمه بارهای ترانزیتی با تحریم‌ها مقابله کنیم.

وی بیان کرد در حمل و نقل کالا های ترانزیتی در بخش بیمه هیچ مشکلی نداریم اما اگر مشکلی پیش آید با همکاری شرکت های بیمه داخلی ان را حل وفصل خواهیم کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز