شما اینجا هستید
اخبار عمومی » امداد رسانی و ایجاد آرامش، اولویت اول راه آهن / آماده باش و هماهنگی راه آهن با ستاد بحران / افزایش تولید لکوموتیو و واگن های مسافری و باری و ریل باس در انتهای سال ۹۸

مدیرعامل راه آهن در بازدید از مناطق سیل زده ریلی تاکید کرد:
امداد رسانی و ایجاد آرامش، اولویت اول راه آهن / آماده باش و هماهنگی راه آهن با ستاد بحران / افزایش تولید لکوموتیو و واگن های مسافری و باری و ریل باس در انتهای سال ۹۸

مدیر عامل راه آهن تاکید کرد : به دنبال وقوع سیل، اولین و ضروری ترین مسئله مورد نظر راه آهن، کنترل سیلاب و امداد رسانی و ایجاد آرامش برای مردم منطقه بود .
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی در بازدید از مناطق سیل زده ریلی گرگان با اشاره به اینکه راه آهن از همان ابتدای وقوع حادثه، برای امداد رسانی به مردم منطقه در سطح شبکه ریلی اعلام آمادگی کرده و در ارتباط و هماهنگی مستقیم با استانداری و ستاد بحران بود، افزود : به دنبال آب گرفتگی در منطقه آق قلا، راه آهن برای بازکردن نقاط مختلف خط و تردد آب و بازسازی خط آماده و تجهیزات مهیا شده بود که پس از هماهنگی با مسئولین، این اقدامات انجام شد.
وی خدمت رسانی به مردم را از افتخارات راه آهن عنوان کرد و با ابزار امیدواری از اینکه مردم نجیب و مهمان نواز این خطه کشورمان هرچه زودتر شاهد بازگشت آرامش به منطقه باشند، اضافه کرد: راه آهن همچنان در حال آماده باش قرار دارد و آماده هر کمکی است.
وی خدمت رسانی به مردم را از مهمترین رسالت های شرکت راه آهن دانست و خاطر نشان کرد: راه آهن سرمایه مردم است و ما در کنار مردم هستیم و هر گونه خدمت رسانی، همراهی و کمک به مردم را مایه افتخار خود می دانیم .
رسولی در ادامه با بیان اینکه سفر به گرگان به منظور بازدید میدانی از مناطق سیل زده بخصوص مناطق ریلی که دچار سیل و آب گرفتگی شده اند ، صورت گرفته است ، اظهار داشت: نیاز بود تا از نزدیک موارد و مشکلات بررسی شود و با توجه به شرایط محیط، تصمیم های لازم گرفته و راهکارهای مورد نیاز ارائه شود .
مدیرعامل راه آهن با قدردانی از خدمات همکاران راه آهن در ایام نوروز ، به خصوص در شرایط وقوع سیل افزود : خدمت رسانی به مردم نباید ساعتی به تعویق بیافتد و پذیرش مسئولیت برای افرادی که از صمیم قلب اعتقاد به خدمت رسانی به مردم دارند ، سخت تر است .

توجه به منابع انسانی و ظرفیت موجود در راه آهن
رسولی با تاکید بر اینکه توجه به ظرفیت های موجود در راه آهن در دستورکار و برنامه های وی قرار دارد ، گفت: ظرفیت های موجود راه آهن همانند گنجی بی انتها برای کشور است و خوشحالم در مجموعه ای که افراد دلسوز ، نجیب ،متخصص ، متعصب به کار و متعهد حضور دارند، خدمت می کنم .
مدیرعامل راه آهن توجه به پرسنل و منابع انسانی ضروری دانست و با تاکید بر اینکه تجهیزات و ماشین آلات مدرن بدون پرسنل با انگیزه، کارایی نخواهند داشت، خاطر نشان کرد: اگر منابع انسانی، با نشاط ، با انگیزه و علاقمند باشند حتی با امکانات کمتر می توانیم به توفیقات بزرگتری دست یابیم .
رسولی با یادآوری خدمات راه آهن در سالهای دفاع مقدس، آن را مصداق وجود انگیزه در پرسنل خواند و اظهار داشت : اگرچه امکانات راه آهن درآن دوران بسیار محدود بود اما این شرکت با دست خالی و امکانات کم، با تامین تدارکات جبهه و جابجایی رزمندگان ، مجروحین و نیروها افتخارات بسیاری را به وجود آورد.

افزایش بهره وری و کیفیت، پاسخ اعتماد مسئولین
از سوی دیگر رسولی با بیان اینکه تحریمها برای مردم ایران موضوع جدیدی نیست، گفت : کشورمان سالهاست که تحت فشارهای بین المللی و تحریمها قرار دارد اما خوشبختانه مسئولین توانسته اند با عزت کشور را اداره کرده و اقدامات ارزشمندی را رقم بزنند.
وی با ابراز خشنودی از اینکه راه آهن، در شرایط بسیار خوبی قرار دارد، تصریح کرد:این شرایط به واسطه تلاش و زحمات صادقانه و مخلصانه همکاران ما در سطح شبکه ریلی و در تمام بخشهای دولتی و غیر دولتی شاغل در راه آهن حاصل شده است .
مدیرعامل راه آهن با تاکید بر اعتماد بالای مسئولین به راه آهن ، گفت: ارقام و آمار نشان می دهد که حمایت های بی شائبه ای نسبت به راه آهن در سالهای گذشته صورت گرفته، افزود: بایستی پاسخ این اعتماد را با کیفیت خدمات و افزایش بهره وری در راه آهن بدهیم .
وی با اشاره به رکورد بالای راه آهن در سال ۹۷ در بخش بار و مسافر و ارتقای کیفیت ارائه خدمات در هر دوبخش، اضافه کرد : به عنوان مثال در حوزه مسافری و ایام پیک سفرهای نوروزی، علیرغم حذف حدود ۶۰ واگن به دلیل عمر بالا و پایین بودن ایمنی، حدود ۱۵ درصد رشد حمل مسافر و ایجاد ظرفیت مسافری داشته ایم .

فعالیت تولید کنندگان ریلی پر رنگ تر می شود
مدیرعامل راه آهن با اشاره به اینکه در سال ۹۸ فعالیت تولید کنندگان حوزه حمل و نقل ریلی پررنگ تر خواهد شد، گفت: امضای تفاهم نامه ۱۹۰۰میلیارد تومانی تبصره ۱۸برای تولید و بازسازی لکوموتیو، واگن باری و مسافری و ریل باس بین وزیر راه و شهر سازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه در روزهای پایانی سال ۹۷ موجب خواهدشد تا فرصتی گرانبها برای تولیدکنندگان این بخش فراهم شود و از همه تولیدکنندگان خواسته ایم تا از این فرصت گرانبها به بهترین نحو استفاده کنند.
وی دستاورد این تصمیم را افزایش لکوموتیو و واگن های مسافری و باری و ریل باس در انتهای سال ۹۸ دانست و افزود: به دنبال تلاشهای انجام شده از سوی بانک مرکزی، اعتبار مورد نیاز برای تهیه قطعات یدکی لکوموتیوهای GM و GE تامین شد که این امر موجب ارتقای کیفیت و ارائه خدمات مستمر در رده آهن می شود.

حد و مرزی بین راه آهن و پلیس نیست
از سوی دیگر رسولی با اشاره به استقرار امنیت پایدار در راه آهن از خدمات پلیس راه آهن قدردانی کرد و گفت: راه آهن و پلیس یک خانواده هستند و ماموریت واحدی دارند که حد و مرزی بین آنها وجود ندارد.
وی با اشاره به اشراف پلیس راه آهن به موضوعات مختلف، افزود: همواره اظهار نظرهای پلیس منطقه و آسیب شناسی و گزارش های اجتماعی و مدیریتی آن در ارتباط با راه اهن، همراه با دلسوزی و تذکر نسبت به نکات فنی بوده و فعالیت های خوبی از سوی پلیس راه اهن صورت گرفته است .

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز