شما اینجا هستید
اخبار عمومی » امسال ۵ استان کشور به شبکه ریلی متصل می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی؛
امسال ۵ استان کشور به شبکه ریلی متصل می شود
شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به تاکید دولت بر توسعه شبکه ریلی گفت: تا پایان امسال ۵ استان کشور به شبکه ریلی متصل می شود.

وی گفت: سعی می شود تا پایان دولت نیز شبکه ریلی ۳ استان دیگر از جمله استان چهارمحال وبختیاری نیز به این شبکه متصل شود.
به گفته وی، به منظور اجرای شبکه ریلی استان، مناقصات انجام شده است و یک ایستگاه نیز به ایستگاه های قبلی حسن آباد، مبارکه، سفید دشت در طرح شبکه ریلی استان اضافه می شود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ادامه داد : پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۴ هزار و ۵۶۵ کیلومتر راه ریلی در کشور وجود داشت که در ۴۰ سال انقلاب بیش از ۹ هزار خط ریلی به شبکه ریلی کشور اضافه شده و هم اکنون بیش از ۱۳ هزار کیلومتر راه ریلی در کشور فعال است.
خادمی اظهار داشت: هم اکنون اجرای ۳ هزار و ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه در دست احداث است که از این میزان ۹۷۰ کیلومتر به بهره برداری می رسد.
وی گفت: پیش از انقلاب اسلامی ۳ هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت شده در کشور وجود داشت که در طول انقلاب اسلامی این زیرساخت ها به ۱۰۴ هزار کیلومتر رسیده است.
به گفته وی، هم اکنون ۹۰ درصد راه های روستایی بالای ۲۰ خانوار به راههای اصلی متصل است.
وی گفت: پیش از پیروزی انقلاب ۲۸۰ کیلومتر بزرگراه در کشور وجود داشت و این میزان هم اکنون به ۲۴ هزار کیلومتر بزرگراه است.
خادمی با اشاره به مشکل راههای جنوبی استان از جمله راه شهرکرد، بروجن، لردگان به خوزستان به عنوان یکی از راههای ترانزیت و ارتباطی جنوب به مرکز کشور و راه فرعی شهرکرد، فارسان به مسجد سلیمان ، توجه به عنوان بهسازی و تقویت این راه ها را از اولویتهای امسال استان دانست.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی به منظور دیدن و بررسی طرح های در دست اجرای کمربندی سامان به شهرکرد، کوهرنگ و همچنین طرح های در دست اجرا به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز