شما اینجا هستید
اخبار عمومی » امسال ۵۹ کیلومتر خطوط فرعی برای اتصال مراکز بار به شبکه ریلی احداث می شود

مدیرعامل راه آهن:
امسال ۵۹ کیلومتر خطوط فرعی برای اتصال مراکز بار به شبکه ریلی احداث می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از احداث ۵۹ کیلومتر خط فرعی برای اتصال مراکز بار به شبکه ریلی کشور در سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی راه اهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی روز چهارشنبه در سفر به استان اصفهان در جلسه ای در شهرداری سجزی که با حضور نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: اتصال مراکز بار به خطوط ریلی کشور، یکی از مهم ترین اولویت های شرکت راه آهن در سال جاری است.
وی با اشاره به اهمیت اتصال بنادر و بنادر خشک به خطوط ریلی و تسهیل جابه جایی بار در شبکه حمل و نقل ریلی کشور گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه و ابلاغیه مقام معظم رهبری، باید لجستیک پارک ها زیادی برای تسهیل حمل و نقل کشور تا پایان ۱۴۰۴ احداث شوند و راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا این پارک ها هرچه سریع احداث و به شبکه ریلی کشور متصل شوند.
مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: برخی از کارخانجات صنعتی و تولیدی با خطوط ریلی فاصله چندانی ندارند، لذا برای تسریع در اتصال این مراکز به شبکه ریلی گرفته ایم برای تسهیل در بارگیری و تخلیه مواد اولیه و محصولات تولیدی این مراکز، ۵۹ کیلومتر انشعابات فرعی امسال به خطوط اصلی متصل شود.
رسولی با بیان اینکه راه آهن ماموریت دارد تا سهم ریل از حمل و نقل کالا در کشور به ۳۰ درصد برساند، افزود: اتصال مراکز بار به شبکه ریلی یکی از مواردی است که می تواند این امر را تسهیل کند و این مساله علاوه بر افزایش حمل بار در خطوط ریلی ، منافع زیادی نصیب کشور خواهد کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی بر رفع محرومیت ها در کشور با وجود ۴۰ سال دشمنی استکبار جهانی تاکید کرد و گفت: مهم ترین ثروت ما مردم عزیز ما هستند و ما به عنوان یکی از خادمین ملت، مشتاقانه به استان اصفهان سفر کرده ایم تا مسایل و مشکلات حمل ونقل ریلی این منطقه در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.
گفتنی است، مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران به همراه معاونین و حسن کامران نماینده مردم شریف اصفهان در مجلس، صبح امروز در بازدید از ایستگاه و بارانداز سیستان و ایستگاه ورزنه اداره کل راه آهن اصفهان مسائل مختلف این ایستگاه ها را از جمله تکمیل زیرساخت های مورد نیاز و ابنیه آن را مورد بررسی قرار دادند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز