شما اینجا هستید
اخبار عمومی » امضای تفاهم‌نامه ساخت پایانه تخلیه و بارگیری ریلی پارس آباد مغان

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ همزمان با برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته کشور در تهران، بر اساس این تفاهم‌نامه دو طرف موافقت کردند، در انجام مطالعات و اخذ مجوزهای قانونی برای جذب سرمایه‌گذار و تامین مالی احداث و راه‌اندازی مرکز لجستیک ریلی پارس‌آباد با یکدیگر همکاری کنند.

استاندار اردبیل گفت: با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه راه‌اندازی خط ریلی بین ایران و جمهوری آذربایجان از استان اردبیل و بر اساس موافقت راه‌آهن ایران مرکز لجستیک بار و بارانداز ریلی در پارس‌آباد احداث می‌شود.
آقای بهنامجو افزود: بعد ازموافقت مقام‌های جمهوری آذربایجان برای ایجاد بارانداز ریلی و مرکز لجستیک بار در پارس‌آباد ، تفاهم‌نامه ساخت پایانه تخلیه و بارگیری ریلی بین استانداری و شرکت راه‌آهن امضا شد.

وی بیان‌کرد: در آینده نزدیک با سفر مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به جمهوری آذربایجان اقدامات نهایی برای ساخت پایانه تخلیه و بارگیری ریلی پارس آباد اجرای انجام می‌شود.
استاندار اردبیل گفت: با احداث این خط ریلی، ارتباط تجاری و صادراتی استان با کشورهای حوزه قفقاز ، آسیای میانه و روسیه توسعه چشمگیری خواهد یافت.
وی افزود: ایجاد این خط ریلی زمینه راه‌اندازی صنایع و واحدهای تبدیلی و بسته‌بندی را نیز در منطقه فراهم می‌کند.
قرار است در اجرای طرح اتصال خط راه‌آهن ایران و آذربایجان از استان اردبیل، ۱۴ کیلومتر از این خط از داخل مرزهای جمهوری آذربایجان تا پارس‌آباد توسط آذری‌ها ریل‌گذاری شده و به پایانه ریلی پارس آبادمتصل شود.

این تفاهم‌نامه را سعید رسولی مدیرعامل راه‌آهن کشور و اکبر بهنامجو استاندار اردبیل امضا کردند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز