شما اینجا هستید
اخبار عمومی » امضا قرارداد تامین ۵ هزار تن ریل برای راه‌آهن چابهار-زاهدان

به گزارش خبرنگار ریل نیوز٬ در حاشیه نمایشگاه رونق تولید٬ وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت حمل‌‌ونقل کشور نسبت به ورود ویروس کرونا در کشور گفت: تردد کامیون‌ها از مرزهای کشور نیازمند هماهنگی میان وزارت صمت و اتاق بازرگانی است. همچنین فقط پرواز باری برای جابجایی کالاهای ضروری زیر نظر وزارت بهداشت انجام می‌شود.

محمد اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به امضا این قرارداد اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا یک قرارداد فعال با وزارت راه و شهرسازی در خصوص پروژه احداث راه آهن زاهدان-چابهار دارد و پیرو همین قرارداد امروز قرارداد تامین ریل این پروژه میان ذوب‌‌آهن و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به امضا رسید.

وی افزود: این قرارداد برای تامین ۵۰۰۰ تن ریل منعقد شده و مجموع نیاز این پروژه ریلی ۶۰ هزار تن است.

اسلامی بیان داشت: قرارداد دیگری که امروز به امضا رسید تامین متعلقات و اقلام پروژه‌های ریلی ساخت داخل است که بیانگر یک رونق تولید به معنای واقعی است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت تردد و ورود و خروج از مرزهای زمینی کشور نیز به خبرنگاران گفت: در این شرایط مهمترین مساله هماهنگی بین دستگاه‌ها است و این مساله نیازمند هماهنگی میان وزارت صمت و اتاق بازرگانی است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا پرواز هواپیماهای شرکت هواپیمایی ماهان به چین ادامه دارد، گفت: فقط پروازهایی که دولت مصوب کرده بود انجام شد. در حال حاضر فقط پرواز باری برای جابجایی کالاهای ضروری آن هم زیر نظر وزارت بهداشت انجام می‌شود. البته در صورتی که ضرورت نیاز به کالایی از سوی وزارت بهداشت تایید شود، هواپیما مجاز به پرواز است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز