شما اینجا هستید
اخبار نواحی » امکانات رفاهی ایستگاه مرکزی قم گسترش می یابد

وزیر راه و شهرسازی:

امکانات رفاهی ایستگاه مرکزی قم گسترش می یابد

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از ایستگاه مرکزی راه آهن قم بر ضرورت گسترش امکانات رفاهی در کنار این ایستگاه مهم تاکید کرد.

بازدید از ایستگاه مرکزیبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قم، آقای اسلامی با اشاره به اینکه ایستگاه مرکزی راه آهن قم از موقعیت مهمی برخوردار است گفت: (tod) یا گسترش امکانات رفاهی در همه کشورها رایج است و این امر نیز لازم است در این ایستگاه نیز پیش‌بینی شود.

وی همچنین بر ضرورت تسریع در اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری تاکید کرد و با اشاره به پیشرفت شصت درصدی عملیات زیرسازی این خط گفت: ضروری است بودجه لازم برای تکمیل عملیات زیرسازی از بودجه در اختیار نمایندگان قم در مجلس تامین شود اما اعتبار عملیات روسازی و احداث پل بزرگ روی بزرگراه قم – اراک که از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی تامین خواهد شد.

محسن اعتماد مدیرکل راه آهن قم در این بازدید بودجه لازم برای عملیات زیرسازی و روسازی این طرح بزرگ را سی و هفت میلیارد تومان اعلام کرد.

وی تصریح کرد: در صورت اجرای کامل این طرح سالانه سه میلیون تن بار منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به ریل منتقل خواهد شد.

محسن اعتماد افزود: هم اکنون کار اتصال برخی مراکز بار قم مانند گمرک و سیلو به راه آهن سراسری در حال اجراست که در این صورت سالانه نوزده و نیم میلیون‌ تن بار از جاده به ریل منتقل خواهد شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز