شما اینجا هستید
اخبار نواحی » امکانات رفاهی ایستگاه مرکزی قم گسترش می یابد

وزیر راه و شهرسازی:

امکانات رفاهی ایستگاه مرکزی قم گسترش می یابد

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از ایستگاه مرکزی راه آهن قم بر ضرورت گسترش امکانات رفاهی در کنار این ایستگاه مهم تاکید کرد.

بازديد از ايستگاه مرکزيبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قم، آقاي اسلامي با اشاره به اينکه ايستگاه مرکزي راه آهن قم از موقعيت مهمي برخوردار است گفت: (tod) یا گسترش امکانات رفاهي در همه کشورها رايج است و اين امر نيز لازم است در اين ايستگاه نيز پيش‌بيني شود.

وي همچنين بر ضرورت تسريع در اتصال منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان به راه آهن سراسري تاکيد کرد و با اشاره به پيشرفت شصت درصدي عمليات زيرسازي اين خط گفت: ضروري است بودجه لازم براي تکميل عمليات زيرسازي از بودجه در اختيار نمايندگان قم در مجلس تامين شود اما اعتبار عمليات روسازي و احداث پل بزرگ روي بزرگراه قم – اراک که از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازي تامين خواهد شد.

محسن اعتماد مديرکل راه آهن قم در اين بازديد بودجه لازم براي عمليات زيرسازي و روسازي اين طرح بزرگ را سی و هفت ميليارد تومان اعلام کرد.

وي تصريح کرد: در صورت اجراي کامل اين طرح سالانه سه ميليون تن بار منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان به ريل منتقل خواهد شد.

محسن اعتماد افزود: هم اکنون کار اتصال برخي مراکز بار قم مانند گمرک و سيلو به راه آهن سراسري در حال اجراست که در اين صورت سالانه نوزده و نیم ميليون‌ تن بار از جاده به ريل منتقل خواهد شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز