شما اینجا هستید
اخبار نواحی » امکان سنجی و راه اندازی قطار حومه ای در مسیر شیراز – مرودشت

جهت بهره مندی بیشتر مردم از شبکه ریلی صورت گرفت؛ 

امکان سنجی و راه اندازی قطار حومه ای در مسیر شیراز مرودشت

در راستای امکان سنجی و راه اندازی قطار حومه ای شیراز – مرودشت، رئیس شورای حمل و نقل استان فارس به همراه مدیرکل راه آهن فارس، فرماندار شهرستان مرودشت، شهرداران مرودشت، زرقان، لپویی و نمایندگانی از شهرداری و شرکت عمران شهر صدرا از مسیر ریلی شیراز – مرودشت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی راه آهن فارس، این برنامه که در راستای امکان سنجی و تعیین تکلیف مراحل فنی و قانونی تملک محل ایستگاه های قطار حومه ای صورت گرفت مقرر شد با توجه به لزوم بهره مندی بیشتر مردم عزیز استان از زیرساخت ریلی کشور و طرح قطار حومه ای شیراز – مرودشت به دلیل ظرفیت بالای گردشگری شهرستان مرودشت و لزوم توجه به دستور و تأکید مدیرعامل محترم راه آهن ج. ا. ا جهت بالا بردن بهره وری در شبکه راه آهن و جذب حداکثر بار و مسافر و هم چنین پیگیری نماینده مرودشت و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی، با طی مراحل فنی و قانونی و باهمکاری سازمان های متولی حمل و نقل استان بزودی شاهد راه اندازی آزمایشی قطار حومه ای شیراز – مرودشت باشیم.

قطعا راه اندازی قطارحومه ای در شیراز با توجه به بعد جمعیتی که در حومه و شهرستان های اطراف آن زندگی می کنند بسیار اثرگذار خواهد بود. 

شهر مرودشت مرکز شهرستان مرودشت و پس از شیراز دومین شهر بزرگ استان فارس است که در ۴۰ کیلومتری شمال شیراز واقع شده، و با سرعت بالایی در حال گسترش است که با توجه به وجود مجموعه های تاریخی در این شهر پتانسیل بالایی در جذب گردشگر و توریست دارد. 

همچنین بر اساس آمارهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و بررسی های بعمل آمده روزانه بالغ بر ۳۰ الی ۴۰ هزار نفر حدفاصل شیراز – مرودشت و بالعکس با هدف سفر کاریِ روزانه، تحصیلی و… جابجا می شوند که این مهم اهمیت راه اندازی قطار حومه ای را دو چندان می کند. 

امید است با راه اندازی این قطار حومه ای علاوه بر توسعه منطقه ای و شهری در شهرهای مرودشت، لپویی، زرقان و صدرا و افزایش سهم ریلی براساس اسناد بالادستی و تکلیفی، شاهد کاهش مسائل اجتماعی ازجمله تلفات جاده ای در این محور باشیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز