شما اینجا هستید
اخبار عمومی » انتصاب مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به سمت نایب رئیس اول مجمع منطقه‌ای راه‌آهن های خاورمیانه (RAME)

انتصاب مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به سمت نایب رئیس اول مجمع منطقه‌ای راه‌آهن های خاورمیانه (RAME)

اجلاس مجمع منطقه‌ای راه‌آهن های خاورمیانه با حضور رئیس اتحادیه بین المللی راه‌آهن ها (UIC ) مدیرعامل راه‌آهن های منطقه و همچنین مقامات ارشد (UIC ) در ۱۵ تیر ماه ۹۸ در کشور اردن برگزار شد.

در این اجلاس روسای راه آهن ها بر اهمیت بررسی و تعریف پروژه‌های مشترک ریلی در منطقه جهت توسعه زیرساخت‌ها و افزایش حمل بار و مسافر تاکید کردند.

«سعید رسولی » معاون وزیرراه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران که در این اجلاس حضور داشتند، ضمن ایراد سخنرانی، وضعیت فعلی و برنامه‌های آتیه راه آهن ایران، روند پیشرفت پروژه های ریلی و ارتباطات ریلی با کشورهای همجوار را مطرح و با اشاره به پتانسیل های موجود در منطقه پیشنهاد ایجاد شورای حمل و نقل ریلی در (UIC ) را به منظور افزایش اثربخشی و کاربردی نمودن استانداردها و مقررات (UIC ) در انجام عملیات و افزایش حمل بار و مسافر بین کشورهای عضو ارائه کرد که با استقبال و موافقت اعضا مواجه شد.

شایان ذکر است در این اجلاس مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب رئیس اول مجمع منطقه راه آهن های خاورمیانه منصوب شدند.

مجمع منطقه ای راه آهن های خاورمیانه از سال ۲۰۰۹ رسما کار خود را آغاز کرده و مقر آن در تهران است و راه آهن های ایران، ترکیه، قطر، امارات، عربستان، عراق، سوریه، حجاز سوریه، اردن، عمان و افغانستان و همچنین شرکت‌های معادن اردن، تاشیماچیلیک ترکیه و ریل پرداز سیر ایران عضو آن هستند.

در حاشیه این اجلاس مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با روسای راه‌آهن های ترکیه، اردن و سوریه و همچنین رئیس اتحادیه بین المللی راه آهن های(UIC ) مذاکرات دوجانبه داشتند وضمن بررسی وضعیت موجود بر لزوم توسعه همکاری ها با تمرکز بر پروژه‌های مشترک و همچنین اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی در حوزه ریلی آن کشورها تاکید کردند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز