شما اینجا هستید
اخبار نواحی » انجام تعمیرات واگن های مسافری در کمتر از ۲۴ ساعت

مدیرکل راه آهن خراسان؛
انجام تعمیرات واگن های مسافری در کمتر از ۲۴ ساعت

بازسازی یک هزار و ۳۰۹ مجموعه چرخ و محور واگن های مسافری در ۷ ماهه سال جاری در اداره کل راه آهن خراسان انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل راه آهن خراسان گفت: با فراهم آوردن کلیه امکانات و تجهیزات و جذب تعدادی نیروی متخصص در مرکز تعمیرات واگن های مسافری ایستگاه راه آهن مشهد توسط بخش خصوصی، بازسازی یک هزار و ۳۰۹ مجموعه چرخ و محور واگنهای مسافری در ۷ ماهه سال جاری در راه آهن خراسان انجام شده است.
محمدهادی ضیایی مهر افزود: با توجه به اینکه ایستگاه راه آهن مشهد یکی از مهمترین ایستگاههای مسافری کشور است و در طول سال، سیر حدود نیمی از حجم قطارهای مسافری راه آهن از ۲۹ شهر و مرکز استان در سطح کشور به این ایستگاه صورت می گیرد، این اداره کل با رویکرد تکمیل امکانات تعمیراتی و نیز تمرکززدایی و کاهش حجم تعمیرات کارخانجات راه آهن تهران و بالا بردن کیفیت تعمیرات و ایمنی، در اوایل سال ۱۳۹۶ با کمک بخش خصوصی اقدام به راه اندازی و بهره برداری از پروژه تعمیرات و بازسازی چرخ و محور واگنهای مسافری کرد.
وی با اشاره به مزایای راه اندازی تعمیرات و بازسازی چرخ و محور واگنهای مسافری ادامه داد: افزایش سرعت در انجام تعمیرات ، عدم توقف و تاخیر واگن های مسافری به دلیل نبودن چرخ و محور، عدم نیاز به سرمایه در گردش شرکتهای مالک بابت خرید و تنخواه چرخ و محور، بازگشت سریع تر واگنهای منتظر چرخ و محور به چرخه سیر و صرفه جویی انرژی و سوخت کامیون به میزان ۲۲۰ هزار کیلومتر جهت ۱۱۰ سیر رفت و برگشت، از مزایای بهره برداری از این واحد مهم در ایستگاه راه آهن مشهد است.
وی خاطرنشان کرد: بالا رفتن ایمنی، کاهش خطرات جاده ای توسط کامیون و تریلی به هنگام حمل محور و جلوگیری از هدر رفت سرمایه مالی و انسانی از دیگر مزایای راه اندازی این واحد است که ۲.۶ میلیارد ریال هزینه حمل محور توسط کامیون برای شرکتهای مالک صرفه جویی شد.
ضیایی مهر یادآور شد: پیش از این جهت انتقال چرخ و محور به تهران و انجام تعمیرات، واگن مسافری به مدت دو هفته متوقف می شد درحالیکه اکنون انجام تعمیرات در این مجموعه در کمتر از ۲۴ ساعت انجام می گیرد.
گفتنی است روزانه ۷ مجموعه چرخ و محور در این مرکز تحت تعمیر قرار گرفته است که با تجهیز خدمات جانبی، این مقدار قابل افزایش است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز