شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اولویت ارتقا کیفیت خدمات بر افزایش تعداد مسافرین ریلی

قائم مقام راه آهن گفت: اولویت ما در جابجایی مسافر در ایام نوروز، ارتقا کیفی خدمات به جای تمرکز بر افزایش تعداد مسافرین ریلی است.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، احمد خدایی قائم مقام راه آهن در اولین جلسه ستاد هماهنگی قطارهای نوروزی گفت: امیدواریم با شاخص های تعریف شده، نوروز امسال را بهتر از سالهای قبل سپری کنیم.
وی با بیان اینکه اطلاعات پروژه ها و فعالیتهای سال آینده از اکنون جمع آوری شده خاطرنشان کرد: بنا داریم پروژه های سال ۹۷ را از ابتدای سال بعد شروع کنیم تا زمان به نحو احسن مدیریت شود.
خدایی ادامه داد: همزمان با سیر قطارهای مسافری در ایام اوج سفرهای نوروزی سال آینده، بایستی برنامه ریزی حرکت قطارهای باری نیز وجود داشته باشد.
وی افزود: لیست پروژه هایی که تا ۲۰ اسفندماه آماده بهره برداری است به ستاد هماهنگی قطارهای نوروزی اعلام شود تا در زمان مناسب افتتاح شود.
قائم مقام راه آهن تاکید کرد: در راستای ارتقا خدمات رسانی به مسافرین و سیر منظم قطارها، از ۲۰ اسفندماه تمامی پروژه های در دست اجرا در محوطه ایستگاه ها و امکانات جانبی آن نظیر سالن ها، سکوها همچنین مسدودی بلاک ها به دلیل عملیات بهسازی و بازسازی و … به صورت موقت تعطیل شود.
تعیین زمان پیک سفرهای نوروزی از ۲۴ اسفندماه ۹۶ تا ۱۴ فروردین ۹۷، تعیین زمان و نحوه پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از جمله مواردی بود که مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.
پیش بینی تعداد لکوموتیو، واگن های مسافری و ادوات مورد نیاز، تعیین اداره کل خط و سازه های فنی به عنوان محل ستاد هماهنگی قطارهای نوروزی، قابلیت دسترسی به گزارش حوزه های مختلف توسط مسئولین مربوطه و ابلاغ دستورالعمل های نوروزی تا هفته آینده از مصوبات دیگر اولین جلسه ستاد هماهنگی قطارهای نوروزی بود.
گفتنی است با توجه به اهمیت ساماندهی، برنامه ریزی و هماهنگی سفرهای نوروزی با قطار، ستاد هماهنگی قطارهای نوروزی همه ساله در راه آهن تشکیل جلسه می دهد که اولین جلسه آن روزجاری با حضور اعضای ستاد در ساختمان مرکزی راه آهن و مدیران کل مناطق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
ریاست ستاد هماهنگی قطارهای نوروزی با احمد خدایی قائم مقام راه آهن و اعضا ستاد عبارتند از: معاون مسافری (قائم مقام ستاد)، معاون بهره برداری و سیر و حرکت، معاون فنی و زیربنایی، معاون ناوگان، مدیران کل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری (دبیر ستاد)، سیر و حرکت، روابط عمومی، ایمنی و نظارت بر شبکه، نیروی کشش، واگنها، ارتباطات و علائم الکتریکی، خط و سازه های فنی، خدمات ایستگاهی، مدیر پروژه واگن های مسافری، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا و شرکت سفیر ریل آسیا
فعالیت ستاد مذکور تا یک هفته پس از پایان سفرهای نوروزی سال ۹۷ ادامه دارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز