شما اینجا هستید
مترو » اولین دوره آموزش پرسنل در خصوص تعامل و راهنمایی صحیح شهروندان نابینا توسط کارشناسان نابینا

شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برگزار کرد؛ 
اولین دوره آموزش پرسنل در خصوص تعامل و راهنمایی صحیح شهروندان نابینا توسط کارشناسان نابینا

اولین دوره آموزش پرسنل در خصوص تعامل و راهنمایی صحیح شهروندان نابینا و کم بینا توسط کارشناسان نابینا در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برگزار شد. 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه  اولین دوره آشنایی با دستور العمل همراهی افراد نابینایان و کم بینایان توسط دو کارشناس توانمند نابینا مجید سرایی و امید هاشمی صبح امروز ۱۳ آبان ماه ۹۷ در ساختمان مرکزی شرکت بهره برد اری متروی تهران و حومه برای پرسنل امور ایستگاه ها برگزار شد.
مجید سرایی در ابتدا این جلسه از همکاری مهندس نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای ایجاد مقدمات لازم برای برطرف کردن مشکلات افراد نابینا و کم بینا در ایستگاه های خطوط متروی تهران قدردانی کرد و گفت: مترو نیز همانند دیگر امکاناتی که در کشور مورد استفاده قرار می گیرد سیر تکمیلی دارد و کامل شدن آن به مرور اتفاق می افتد برای متروی تهران نیز این اتفاق برای اینکه تمام شهروندان را پوشش دهد نیازمند صرف هزینه است که این مهم محقق شد.
وی با اشاره به اینکه نابینایان بیش از دیگر افراد نیازمند استفاده از حمل و نقل عمومی به ویژه مترو هستند ایجاد زیر ساخت ها برای تردد ایمن و راحت مسافران نابینا و کم بینا موجب می شود تا این افراد بتوانند به شکل ساده از این امکانات استفاده کنند.
سرایی افزود: با برگزاری این دورهای آموزشی نحوه برخورد و تعامل پرسنل مترو ارتقا پیدا کرد و نشان دهنده توجه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به شهروندان نابینا و کم بینا به عنوان بخشی ازمسافران مترو است.

در ادامه امید هاشمی کارشناس آموزش مهارت های اجتماعی آموزش های لازم را بیان کردند.

گفتنی است این دورهای آموزشی برای تمامی پرسنل خطوط در روزهای آینده نیز برگزار می شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز