شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اولین نفری باشید که همه چیز را درباره سفر با قطار می داند!!!

بسیاری از افراد وقتی برای اولین بار به سایت های فروش بلیط قطار مراجعه می کنند، دچار سردرگمی های فراوانی می شوند. در همین راستا ترجیح می دهند به صورت حضوری به یکی از شعبات ارائه کننده بلیط قطار بروند و با مشورت کارکنان این نوع مراکز بلیط قطار مورد نظر را خریداری نمایند. فروشنده ها بر حسب وظیفه و تجربیات کاری توضیحاتی را درباره قطارها به متقاضی ارائه می دهد، اما متقاضی بر حسب تجربه کم در سفر با قطار توضیحات فروشنده و کارمند دفتر مسافرتی را به خوبی درک نمی کند. در این مواقع اولین چیزی که به ذهنش خطور می نماید، تهیه کردن بلیط قطار در تاریخ و ساعت مورد نظر برای سفر است.

سفر با قطار از لحظه خرید بلیط و آشنایی با قطارهای مختلف تا پیاده شدن از آن نکاتی دارد که با اطلاع از ان سفری بی دردسر و شیرین را رقم می زند.با ما همراه باشید تا اولین نفری باشید که همه چیز را درباره سفر با قطار می داند! با دانستن این موارد سفرتان را سرشار از شادی کنید.

نقشه راه جهت خرید بلیط قطار

بسیاری از مسافران خرید بلیط قطار را به روز سفر اختصاص می دهند. نکته اینجاست که آیا می توان در روز سفر بلیطی با شرایط مناسب و باب دل پیدا کرد؟ حقیقت این است که نباید به امید خرید بلیط قطار در روز سفر، رزرو آن را در روزهای گذشته به تعویق بیاندازید. اندکی تفکر کنید! شرایط های حمل و نقل به وسیله خطوط ریلی به طور کامل تغییر کرده است. امکانات واگن های حمل و نقل ریلی روز به روز در حال پیشرفت است و انتخاب قطار به عنوان وسیله نقلیه بالا می رود. دست به دست دادن این دو مورد شرایط خرید بلیط قطار در روز سفر را برای مسافر سخت می کند.

برای آسان تر شدن رزرو بلیط قطار به سایت تیک بان مراجعه کنید. با مراجعه به سایت تیک بان ابتدا قطارهای خطوط ریلی را به خوبی بشناسید و سپس با گذراندن چند مرحله بسیار آسان به راحتی آب خوردن بلیط قطار را خریداری کنید. لازم به ذکر است، سایت تیک بان علاوه بر بلیط قطار، بلیط هواپیما و بلیط اتوبوس را پشتیبانی می نماید.

جا نمانید!!!

نزدیک ترین مبدا را به قطار انتخاب کنید. برخی از مسافران که خطوط ریلی را برای حمل و نقل انتخاب می نمایند، در ایستگاه های بین راهی سوار قطار خواهند شد. به این افراد توصیه می شود، نیم ساعت قبل از ساعت مندرج بر روی بلیط در ایستگاه راه آهن مورد نظر حضور به عمل آورند. شرکت های حمل و نقل ریلی هیچ گونه تعهدی بایت نرسیدن شما به قطار نخواند داشت.

در این بین بسیاری از افراد بعد از سوار شدن در میانه راه و ایستگاههای بین راهی پیدا می شوند. این افراد باید برنامه های قطار را به خوبی بررسی کنند تا هنگام سفر به مشکل نخوردند. چند دقیقه قبل از پیاده شدن با ماموران هماهنگ کنید تا به مشکل بر نخورید. ممکن است ماموران به دلیل کار و یا بی توجهی اعلام ایستگاه مورد نظر را فراموش کنند.

انتخاب قطار مناسب با توجه به سفر

انتخاب نوع قطارها بر کیفیت سفر تاثیرگذار خواهد بود. برای سفرهای بیش از ۷ ساعت رزرو بلیط قطار کوپه ای را در اولویت قرار دهید. نشستن طولانی مدت در قطارهای اتوبوسی خستگی زیادی را به همراه خواهد داشت. در قطارهای کوپه ای این امکان فراهم است تا بر روی تخت بخوابید و به استراحت بپردازید. قطار رنگی رجا و قطار پنج ستاره فدک در مسیرهای طولانی بهترین گزینه به شمار می روند.

سفر را مدیریت کنید

بسته به نوع قطار خدمات مختلفی به شما در طول سفر ارائه خواهد شد. اگر قطارهای لوکسی که در بالا اشاره شد را برای سفر برگزیده باشید دیگر نیازی به هزینه اضافه نیست. در برخی اوقات با یک هزینه کوچک می توان صرفه جویی های درست و به جایی انجام داد. اگر با تهیه بلیط ارزان قطار به سفر خود پرداخته اید، همراه داشتن آب معدنی، دستمال مرطوب و کاغذی را از یاد نبرید. برای مدیریت مالی بهتر در سفر مطالب مجله تیک بان را دنبال کنید.

غذا یکی از رکن های اساسی در سفر

هنگام خرید بلیط قطار غذای سفر را رزرو کنید. اگر تمایلی به رزرو غذا و صرف آن ندارید با یک هزینه کوچک و تهیه غذای خانگی می توانید گرسنگی خود را مرتفع سازید. در بسیاری از قطارها ماکروفر قرار داده شده تا مسافران غذای خود را در سفر گرم میل نمایند.

اینترنت در سفر

اینترنت پدیده ای است که بسیاری از افراد با آن به کسب و کار می پرداند. با روی کار آمدن این پدیده تحولات عظیمی در زندگی روزمره انسان صورت گرفت. اگر شما هم مانند این افراد کار و تجارتتان به اینترنت وابسته است، در هنگام خرید بلیط قطار، بلیط قطار رجا و بلیط قطار فدک به امکانات آن توجه کنید که اینترنت داشته باشد.

میزان بار دلخواه

یکی از خصوصیات ویژه سفر با قطار حمل بار به میزان دلخواه است. افراد زیادی به خاطر این خصوصیت قطار آن را برای سفر های خود برمی گزینند. اما توجه داشته باشید که بارهای اضافی را در ایستگاه به قسمت بار تحویل دهید تا در طول سفر مزاحم سایر افراد نشوید. برای اطلاع از میزان بار در سفر با قطار می توانید به مطلب باید ها و نبایدهای حمل بار با قطار مراجعه کنید.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز