شما اینجا هستید
اخبار نواحی » اولین واحد اورژانس روانشناسی در راه آهن کشور در قم افتتاح شد

اولین واحد اورژانس روانشناسی در راه آهن کشور در قم افتتاح شد

برای نخستین بار؛ اولین واحد اورژانس روانشناسی در راه آهن کشور در جهت افزایش رضایت شغلی و تامین سلامت روحی در مواجهه با سختی ،روجی کارکنان و با حضور مهندس صابری مشاور حمل ونقل ریلی استانداری مهندس رحمانی نیای،مدیرکل دفتر فنی، عمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری قم دکترگل فشان مدیر کل هلال احمر استان قم و سرهنگ داود عباس زاده فرمانده حوزه مقاومت بسیج راه آهن کشور و مشاور مدیرعامل در امور ایثار گران راه آهن راه اندازی شد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، محسن اعتماد مدیر کل راه آهن قم در حاشیه افتتاح این واحد که صبح امروز برگزار شد،در خصوص اهمیت راه اندازی اولین واحد اورژانس روانشناسی گفت:این واحد برای اولین بار در سطح کشور ودر قم راه اندازی شده است و هدف از راه اندازی این واحد بررسی وضعیت سلامتی روان و ارائه راهکارهای علمی و عملی در جهت ارتقاء سلامت کارکنان ،انجام ازمونهای روانشناختی لازم ،گزارش تجزیه و تحلیل اطلاعات بهمراه آسیب شناسی و راهکارهای علمی و علمی می باشد
مدیرکل راه آهن قم ادامه داد: واحد ارتقای سلامت روح و روان فعالان و همکاران راه آهن در جهت ارائه خدمت در زمان بروز مشکل و بحران و انجام مشاوره های فردی و خانوادگی به بهره برداری رسید.
وی تصریح کرد:مشاغل مربوط به راه آهن بسیار سخت و طاقت فرسا،حساس و پراسترس بوده و بعلت برنامه نامنظم از نظر ساعت کاری موج بروز برخی مشکلات جسمی و روحی در کارکنان می شود..
اعتماد خاطرنشان کرد:شاغلین عملیاتی راه آهن به واسطه سختی کار و اختلال در زمان خواب دچار مشکلات فزیولوژی و روحی می شوند.
وی ادامه داد:بسیاری از مامورین راه اهن بخاطر شرایط کاری دور از خانواده به سر میبرند و طبیعتا از نظر عاطفی و احساسی دچار مشکل می شوند که می توانند در این واحد اورژانس روانشناسی از خدمات خانوادگی و… بهره مندگردند..
مدیرکل راه آهن قم یادآور شد:با توجه به شرایط کاری و وجدان کاری که پرسنل راه آهن همواره حس مسئولیت پذیری و پاسخگویی بالا را دارند و در حسن کار استرس زیادی را متحمل می شوند که این می تواند سلامت جسمی را به خطر اندازد و تامین سلامت روحی کارکنان در مشاغل سخت،به نفع سلامت جامعه است..
اعتماد ابراز امیدواری کرد که در سال آینده با راه اندازی خانه بهداشت و سلامت بتوان خدمات بیشتری را به پرسنل ارائه داد و باعث ایجاد انگیزه بیشتر خدمت رسانی در کاکنان،افزایش تعلق سازمانی و ارتقا بهره وری شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز