شما اینجا هستید
اخبار عمومی » اوکراین، قطع ارتباط ریلی خود با روسیه را، مجاز اعلام کرد.

اوکراین، قطع ارتباط ریلی خود با روسیه را، مجاز اعلام کرد.
وزیر زیرساخت کشور اوکراین، ولادیممیر اومیلیان – در گفتگوی خود با کانال تلوزیونی «اوکراین ۱۱۲» اظهار داشت که ممکن است راه آهن دولتی اوکراین ارتباط ریلی خود را با روسیه از سال ۲۰۱۸ میلادی، قطع نماید.
به گفته وی، اتخاذ این تصمیم می تواند در راستای تکمیل خط آهن جدید روسیه برای دور زدن اوکراین باشد و موضوع ارتباط ریلی اوکراین با روسیه توسط راه آهن دولتی اوکراین در حال بررسی است و در سال ۲۰۱۸ تصمیم نهایی خود در این خصوص را، اعلام خواهیم کرد.
در حال حاضرتنها یک قطار روسی بین روسیه و اوکراین در مسیر مسکو – کیشینیف و چندین قطار مسافری اوکراینی، بین دوکشور مذکور، سیر منظم دارد. تصمیم قطع ارتباط ریلی می تواند قطارهای باری را نیز تحت تاثیر قراردهد.
روسیه در تاریخ ۱۱ دسامبر، یعنی دو روز قبل، در مورد راه اندازی ۱۲۰ قطار مسافری و ۳۰ قطار باری از مسیر جدیدی که با دور زدن قطعه ای از خاک اوکراین سیر خود را انجام می دهند، اطلاع رسانی نمود. ساخت محور جدید به نام میلیروو – ژوراوکا (Millerovo-Zhuravka) به طول ۱۳۷ کیلومتر از سال ۲۰۱۵ و در راستای تشدید بحران در جنوب شرق اوکراین، انجام شد.. پیش از این، سیر قطارهای روسیه از مسیر جنوب غربی و با دو بار عبور از نقطه مرزی لوگانسک Lugansk در خاک اوکراین انجام می شد.
در کیف، پایتخت اوکراین، از موضوع راه اندازی قطارهای روسیه با دور زدن خاک اوکراین استقبال کردند زیرا، به گفته اومیلیان، این امر «خطر هرگونه اقدام تروریستی در خاک اوکراین را، کاهش می دهد».

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز