شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ایستگاه راه آهن اهواز به TOD تبدیل مى شود

عضو هیات مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: ایستگاه راه‌آهن اهواز به یک ایستگاه TOD (توسعه حمل و نقل محور) تبدیل خواهد شد تا در آن ایستگاه یک مجموعه اقامتی، تفریحی و تجاری داشته باشیم.

سعید رسولی اظهار کرد: کار بازسازی و نوسازی ایستگاه‌های راه‌آهن استان خوزستان در دستور کار راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و در این زمینه ایستگاه اهواز در اولویت است.

وی افزود: ایستگاه مرکزی راه‌آهن در اهواز به یک ایستگاه TOD خواهد شد تا در آن ایستگاه یک مجموعه اقامتی، تفریحی و تجاری داشته باشیم.

عضو هیات مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امیدواریم با آغاز این عملیات که در راستای بازسازی و نوسازی ایستگاه‌های راه‌آهن در استان خوزستان است، ایستگاه اهواز به یکی از مجهزترین و بهترین ایستگاه‌های راه‌آهن ایران تبدیل شود.

رسولی عنوان کرد: از ابتدای دی ماه، قطار عادی اهواز به تهران که از عمر بالایی برخوردار است، بازنشسته و یک قطار چهار تخته لوکس جایگزین آن خواهد شد تا مسافران با آرامش و امنیت بیشتری در این محور تردد کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در راستای افزایش ظرفیت در محور ریلی جنوب، اجرای دوخطه اهواز – اندیمشک روزهای آخر خود را طی می‌کند و با اجرای آن شاهد افزایش ظرفیت در ناوگان ریلی در محور جنوب خواهیم بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز