شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ایجاد گیت خاص برای مسافران اربعین در ایستگاه تهران

روزانه ۱۲ رام قطار فوق العاده  از تهران حرکت می‌کند

ایجاد گیت خاص برای مسافران اربعین در ایستگاه تهران

زائران حسینی از گیت مخصوص ایستگاه راه‌آهن تهران  و به صورت روزانه با ۱۲رام قطار فوق العاده ایام اربعین به مسیرهای مرزی می‌روند.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، عابدین هادی نژاد مدیر کل راه آهن تهران بابیان این خبر و اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای سهولت دسترسی زائران به خدمات ریلی، گفت:  تدابیر ویژه‌ای برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی قطارهای مسافربری در استان تهران اتخاذ شده و به همین منظور، یک گیت خاص برای مسافران اربعین در ایستگاه تهران اختصاص یافته تا زائران دارای بلیت قطار اربعین به سهولت از آن تردد کنند.

وی تصریح کرد:با هماهنگی های صورت گرفته با پلیس راه آهن، نیروهای این ارگان برای مدت اعزام و پذیرش زائران به صورت اماده باش در آمده اند تا موضوعات امنیتی و انتظامی مسافران به صورت ویژه تامین شود.

هادی نژاد همچنین در رابطه با تعداد قطارهای فوق العاده ای که در مسیر جنوب پیش بینی شده است گفت:به صورت روزانه ر مسیرهای رفت و برگشت از ایستگاه تهران ۵ زوج قطار در مسیر تهران-کرمانشاه و یک روز درمیان یک زوج قطار مشهد کرمانشاه پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه روزانه ۴ قطار به سمت استان خوزستان حرکت می کرد که این قطارها را با  ظرفیت کامل در این ایام مورد بهره برداری قرار داده شده اند افزود: به تعداد گنجایش به قطارهای برنامه ای سالن اضافه شده است همچنین برای سهولت زائران نیز ۶ زوج قطار در مسیر تهران اهواز خرمشهر و یک قطار یک روز درمیان در مسیر مشهد خرمشهر پیش بینی شده است.

او ادامه داد: در ایستگاه راه اهن تهران برای اعزام اولین قطار اربعین به سوی مرز مراسم ویژه ای صورت گرفت که همراه با نوحه خوانی و معطر سازی فضا با یاد و نام شهدا بود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز