شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ایران به سامانه نرم افزاری راه آهن کشورهای مشترک المنافع متصل می شود

ایران به سامانه نرم افزاری راه آهن کشورهای مشترک المنافع متصل می شود

حسین عاشوری، عضو هیات مدیره و رئیس کمیته حمل ونقل بین المللی و ترانزیت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، از اتصال راه آهن ایران به سامانه نرم افزاری کشورهای cis ( کشورهای مستقل مشترک المنافع) در یک تا دو ماه آینده خبر داد.

حسین عاشوری روز چهارشنبه درجلسه کمیته حمل ونقل بین المللی راه آهن جمهوری اسلامی که در ایستگاه راه آهن اینچه برون گنبدکاووس برگزار شد، اظهار کرد: این مهم با هدف مدیریت بار و تبادل اطلاعات بین این کشورها با ایران انجام می شود.

وی افزود: اتصال خطوط ریلی ترانزیتی ایران به این کشورها در اجلاسی که ماه گذشته باحضور روسای راه آهن کشورهای cis در کشور لتونی برگزار شد، به تصویب رسید.

وی با اشاره به نشست هایی که درحاشیه این اجلاسیه بین مسئولان راه آهن جمهوری اسلامی با روسای راه آهن برخی از کشورهای منطقه انجام شده، افزود: بحث برقی کردن راه آهن گرمسار به اینچه برون توسط روس ها و نیز فعال کردن کریدور شمال – جنوب درحال نهایی شدن است.

عاشوری اضافه کرد: در راستای فعال کردن کریدور شمال – جنوب موافقتنامه چهار جانبه ای بین ایران، آذربایجان، روسیه و بلاروس در خصوص نرخ تعرفه و کاهش زمان سیر قطارها امضا شد که تصمیمات آن در جلسه آینده این کشورها در آذربایجان نهایی می شود.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز