شما اینجا هستید
اخبار عمومی » ایستگاه خط آهن شهرک شهید سلیمی تبریز فعال می‌شود

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا، سیدمرتضی نیرومند اسکویی افزود: این سکو به دلیل ناهماهنگی های موجود تاکنون استفاده نمی شد و بر اساس اقدامات انجام شده از روز شنبه ۲۰ دی قطاری به مقصد شهرک صنعتی شهید سلیمی و برعکس به تبریز حرکت می کند و از این طریق کارگران و سرمایه گذاران واحدهای صنعتی جابجا می شوند.

وی گفت: با این اقدام، شهرک صنعتی شهید سلیمی به عنوان نخستین شهرک صنعتی کشور برای جابجایی بار و مسافر از طریق خط آهن آذربایجان به خطوط ریلی متصل می‌شود.

نیرومند اسکویی اظهار داشت: این اقدام در عمل به مصوبات جلسه اخیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در روزهای گذشته و طبق دستور استاندار آذربایجان شرقی مبنی بر استفاده از خطوط ریلی در جاب‌جایی بار و  مسافر برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان انجام شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با اشاره به تاکید مدیران استانی بر استفاده از امکانات ریلی در حمل بار، گفت: با توجه به امتیازات حمل بار از طریق راه آهن مقرر شده تا با همکاری اداره کل راه آهن آذربایجان و شرکت بهره برداری از خطوط ریلی زمینه لازم برای جابجایی بار و نحوه استفاده از آن  برای مدیران واحدهای صنعتی فراهم شود.

نیرومند اسکویی، با اشاره به اهمیت حمل و نقل ریلی در جابجایی مسافر و بار ادامه داد: روان شدن ترافیک مسیر تبریز – آذرشهر، کاهش هزینه جابجایی، افزایش ایمنی از جمله مزایای استفاده از قطار برای حمل و نقل مسافر و بار است.

به گزارش ایرنا، شهرک صنعتی شهید سلیمی بزرگ ترین شهرک صنعتی در آذربایجان شرقی است که در سال ۱۳۶۷ عملیات آماده سازی با احداث زیربناها شروع و در پاییز ۱۳۶۸ به بهره برداری رسید.

این شهرک ۵ هزار و ۵۸۵  هکتـار وسعت دارد که تمام قطعات زمین صنعتی ایجاد شده به متقاضیان واگذار شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز