شما اینجا هستید
بین المللی » ایستگاه قطار در سوئد زیر آب رفت + عکس

ایستگاه قطار در سوئد زیر آب رفت + عکس

بارش شدید باران در سراسر سوئد همزمان با موج گرمای بی سابقه، ایستگاه مرکزی قطار اوپسالا چهارمین شهر بزرگ این کشور در شمال استکهلم را به استخر شنا تبدیل کرد و بسیاری نیز از غیبت ماموران پلیس و امدادی ابراز حیرت کردند.

در حالی که برخی مسافران برای رسیدن به محلی بدون آب تقلا می کردند، برخی نیز از این فرصت برای انجام تفریحات آبی استفاده کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از راشا تودی در پی بارندگی های شدید روز یکشنبه سالن های ایستگاه قطار اصلی اوپسالا مملو از آب شد و ترافیک را مختل کرد.

سارا تورن یکی از عکاس های محلی که با پوشیدن لباس های مخصوص شنا و غواصی از وضعیت آبگرفتگی تصویربرداری کرده بود نیز به راشا تودی گفت: آب واقعا آلوده بود. هر چند عده ای مشغول تفریحات آبی بودند، اما تعجب برانگیز این که چرا کسی به فکر درست کردن اوضاع نبود و عجیب تر هم هیچ مامور پلیس یا آتش نشانی در محل حضور نداشت.

وی افزوده است: عده ای مجبور شدند وسایل و چمدان های سنگین را بالای سر بگیرند و از آب بگذرند.

هر چند مسئولان بخش های آب گرفته ایستگاه قطار اپسالار را بستند و برای تخلیه آب تلاش کردند، اما اداره حمل و نقل سوئد اعلام کرد به علت بارش های تابستانی کار با تاخیر رو به رو شده است.

افزون بر این آبگرفتگی، ساختمان گالری فورم و بیمارستان آکادمیسکا تحت تاثیر بارندگی ها قرار گرفت، موج رعد و برق نیز سبب ایجاد آتش سوزی هایی شد و بر حمل و نقل و ترافیک در سراسر سوئد تاثیر گذاشت.

ایستگاه قطار در سوئد زیر آب رفت +عکس

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز