شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بارندگی مسیر ریلی ایران و پاکستان را بست

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا ، رسانه های پاکستان روز چهارشنبه گزارش دادند: پس از بارندگی شدید و بی سابقه روزهای اخیر در مناطق مختلف ایالت بلوچستان در جنوب غرب این کشور خط آهن مسیر “نوشکی-دالبندین” دچار خسارت شد.

براساس این گزارش، خسارت وارده به خط آهن باعث مختل شدن تردد قطار باری ایران و پاکستان شده و ادامه بارش های سیل آسا در این منطقه باعث شده که تعمیر و بازسازی خط با مشکل مواجه شود.

یک مقام ریلی در ایالت بلوچستان پاکستان گفت: کار تعمیر بخش های خسارت دیده راه آهن آغاز شده ولی به علت وضعیت منطقه و اب گرفتگی ممکن است تعمیر خط دستکم ۱۰ روز طول بکشد.

فرسودگی خط آهن در پاکستان هر چند وقت یکبار باعث حادثه و توقف قطار بین دو کشور می شود.

میزان تردد قطار باری میان ایران و پاکستان در سال های اخیر با بالا رفتن حجم تجارت میان دو کشور بطور چشمگیری افزایش یافته است.

افزایش تردد قطارهای باری درشرایطی است که خط آهن کویته – زاهدان به ویژه از کویته تا منطقه مرزی تفتان (در خاک پاکستان) به دلیل قدیمی بودن، دارای اشکالات اساسی است و نیاز به تعمیر فوری دارد.

قطار باری بیشتر کالاهایی مانند سیمان، مواد شیمیایی و پتروشیمی را از ایران به پاکستان و برخی محصولات غذایی و کشاورزی را به ایران حمل می کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز