شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بارگیری و تخلیه دو میلیون تن محموله تنها در یک ماه

بارگیری و تخلیه دو میلیون تن محموله تنها در یک ماه
سرپرست اداره کل راه‌آهن یزد از بارگیری و تخلیه ۲ میلیون تن محموله تنها در یک ماه در این اداره کل خبر داد و گفت: مقدار ۴۱۷ هزار تن محموله از قبیل سنگ‌آهن و کنستانتره در یک ماه سال ۹۷ در این اداره کل تخلیه‌شده است.

سید مصطفی داودی در گفتگو با خبرنگار فارس از یزد، با اشاره به اینکه طی فروردین‌ماه سال جاری، مقدار ۲ میلیون تن مواد معدنی، کنستانتره و دیگر محموله‌ها در این اداره کل تخلیه و بارگیری شده است، گفت: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد رشد یافته است.

وی افزود: طی مدت مذکور، یک‌میلیون و ۵۴۰ هزار تن مواد معدنی، کنستانتره و گندله از مبادی سنگ‌آهن مرکزی ایران، گندله‌سازی اردکان و معدن چادرملو به‌وسیله ۲۰ هزار و ۶۳ واگن به مقاصد فولاد اصفهان، فولاد خوزستان و قسمتی نیز جهت صادرات به بندرعباس بارگیری شد که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، ۱۰.۲ درصد رشد داشته است.

سرپرست اداره کل راه‌آهن استان یزد با اشاره به اینکه با تلاش و همت همکاران و گذشت یک ماه از سال ۹۷، مقدار ۴۱۷ هزار تن محموله از قبیل سنگ‌آهن، کنستانتره، گندم، رول فلزی و دیگر اقلام در این اداره کل تخلیه‌شده است، تصریح کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های در دست تدوین و اجرا، در ماه‌های آتی روند رو به رشدی نیز داشته باشد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: اداره کل راه‌آهن یزد طی فروردین‌ماه، در تن کیلومتر بار خالص حمل شده با مقدار ۵۹۰ میلیون و در تن کیلومتر مبدأ مقصد با مقدار ۸۵۷ میلیون، به ترتیب ۱۸.۶ و ۸.۶۱ درصد رشد داشته است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز