شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بازدید کمیسیون عالی راه آهن ج.ا.ا از محور بافق ـ یزد

بازدید کمیسیون عالی راه آهن ج.ا.ا از محور بافق ـ یزد

اعضاء کمیسیون عالی راه آهن ج.ا.ا به اتفاق سرپرست راه آهن یزد، به منظور بررسی مسائل سیرو حرکت و اتقاء ایمنی از محور بافق ـ یزد و ایستگاه بافق بازدید نمودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد، مهندس سید احمد رضوی هدف از بازدید را بررسی مسائل سیرو حرکت ، ارتقاء ایمنی واستفاده بهینه از ظرفیت های موجود عنوان نمود و خاطر نشان کرد، ایستگاه بافق و محور بافق ـ یزد یکی از پرترافیک ترین محورها در شبکه ریلی و محل تلاقی چهار ادارات کل مناطق ؛ هرمزگان ، کرمان، شرق و اصفهان می باشد وبه نوعی محل اتصال کریدور شمال جنوب و شرق وغرب شبکه ریلی کشور در آن منطقه می باشد.
سرپرست راه آهن یزد تصریح کرد، احداث خط فرعی از ایستگاه به معدن سنگ آهن مرکزی ایران( چغارت) وقرار گرفتن تعمیرات لکوموتیو در مجاورت ایستگاه به اهمیت موضوع افزوده است.
وی افزود، پروژه احداث خط دوم محور بافق ـ زرین شهر که در کنار خط گرم و تردد قطارها و فعالیت ماشین آلات در حال انجام می باشد همواره مورد توجه ودغدغه مسئولین بوده تا کوچک ترین خللی در سیر وحرکت قطارها ایجاد نشود.
وی خاطر نشان کرد، بازدید کمیسیون عالی راه آهن از محور ها به صورت سالیانه انجام می شود تا مسائل مربوط به سیرو حرکت، ارتقاء ایمنی و استفاده از ظرفیت های موجود مورد بررسی و در دستور کار ادارات کل مناطق قرار می گیرد.
لازم به ذکر می باشد، محور بافق ـ یزد بطول ۱۰۰کیلومتر می باشد و ۶ ایستگاه در آن محدوده واقع شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز