شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بازدید معاونین وزیر راه و استاندار سیستان و بلوچستان از پروژه احداث راه‌آهن چابهار – زاهدان/ نیاز ۴ هزار میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه

امروز انجام شد

بازدید معاونین وزیر راه و شهرسازی از پروژه احداث راه‌آهن چابهار – زاهدان/ نیاز ۴ هزار میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه

استاندار سیستان و بلوچستان و معاونین وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از پروژه احداث پروژه خط آهن چابهار – زاهدان جزئیات و مشکلات موجود را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی امروز ۴ مردادماه هیئتی متشکل از دانیال محبی نیا استاندار سیستان و بلوچستان، محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا عظیمیان معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، محمد راستاد معاون وزیر و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی، مجید روستا عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران، مرتضی باقری مشاور وزیر راه و شهرسازی و چندین تن از مدیران منطقه‌ای و استانی از محل پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان بازدید کردند.

گفتنی است پروژه خط ریلی چابهار- زاهدان در کل ۶١٠ کیلومتر طول داشته که قرارداد احداث آن در سال ٩٢ با ارزش ٢ هزار و ۴١ میلیارد تومان بسته شده است.

طبق اظهارات مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان کارفرمای این پروژه وزارت راه و شهرسازی و پیمانکار آن قرارگاه خاتم الانبیا اعلام شده است.

پروژه مذکور در ٨ قطعه مجزا تعریف شده که پیشرفت فیزیکی آن در کل ٣٣ درصد و پیشرفت فیزیکی عملیات خاکی آن ۴٨ درصد گزارش شده است.

با توجه به اطلاعات موجود هم اکنون نزدیک به ٢ هزار نفر در این پروژه اشتغال داشته و ٧٠٠ دستگاه در آن درحال فعالیت هستند.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تاکنون هزار میلیارد تومان در پروژه هزینه و ۴ هزار میلیارد تومان دیگر برای اتمام آن نیاز است.

لازم به ذکر است هیئت مذکور از زمین جانمایی شده برای احداث فرودگاه چابهار نیز به مساحت ٢ هزار و ٨٧٠ هکتار بازدید کرده و جزئیات چگونگی آغاز پروژه را مورد بررسی قرار دادند.

گفتنی است ٧٠٠ هکتار از اراضی مذکور داخل حریم واقع شده و هم اکنون در حال پیگیری است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز