شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بازدید اعضای ستاد مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی از مسیر ریلی میانه- مراغه

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از فارس ، شاپور ارصلانی مدیر کل راه‌آهن آذربایجان هدف از این بازدید را آشنایی اعضای ستاد مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی از مسیر ریلی کوهستانی و صعب العبور  میانه – مراغه و اتخاذ تمهیدات لازم در مواقع اضطراری  اعلام کرد.

 در این بازدید ‌‌هنربر ‌مدیر کل اداره کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی‌،‌ موسوی سرپرست‌ و‌ حیاتی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان،‌ رحمانی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان و‌ افراسیابی  مدیریت پدافند غیر عامل و بحران نیروی انتظامی استان آذربایجان‌شرقی  حضور داشتند و از نزدیک با شرایط و موقعیت جغرافیایی مسیر ریلی میانه – تبریز‌ آشنا شدند و طی یک نشستی  به بررسی راه‌های دسترسی جاده‌ای  و هوایی به  مسیر راه‌آهن در این مسیر پرداختند.

هنر‌بر مدیر کل اداره کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی به نقش اساسی آموزش در مدیریت بحران تاکید و بر لزوم شرکت کارکنان اداره کل راه‌آهن آذربایجان در کلاس های تخصصی مدیریت بحران تاکید کرد‌. وی همچنین بر لزوم شناسایی راه‌های  فرعی دسترسی به حریم راه‌آهن و اجرای طرح شناسایی و تعیین محل‌ نشستگاه بالگرد در موقعیت‌‌های متفاوت و در دسترسی به راه‌آهن  آعلام آمادگی کرد  و از دستگاه‌های مختلف دخیل در مدیریت بحران استان خواست در موارد اضطرای پای کار باشند و نهایت هماهنگی و همکاری لازم را داشته باشند.

موسوی سرپرست  جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی دستیابی به مختصات محل وقوع حادثه ‌را خیلی ‌مهم ارزیابی کرد و از آمایش سرزمینی استان آذربایجان‌شرقی برای فراهم آوردن زمینه امداد و نجات در مواقع بحرانی خبر داد. 

رحمانی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان برای تسهیل در دسترسی به مسیر‌های ریلی در مواقع بحرانی، آمادگی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان‌ برای تجهیز اورژانس ‌ریلی با استفاده از امکانات راه‌آهن‌ اعلام  آمادگی کرد  و برلزوم آموزش کمک‌های اولیه ‌تمامی کارکنان شاغل در این مسیر با استفاده از امکانات‌ این مرکز تاکید کرد.

‌ افراسیابی ‌مدیر پدافند غیر عامل و بحران نیروی انتظامی استان بر لزوم اطلاع‌رسانی به موقع بروز سوانح اشاره کرد و از آمادگی نیروی انتظامی در اجرای وظایف محوله در حوزه  پدافند غیر عامل  و بروز سوانح خبر داد.

 در این بازدید از ۲ تن از همکاران و ساکنین حاشیه خطوط ریلی راه‌آهن   آقایان حاتم شیخی و حسین آقازاده که با اطلاع‌رسانی به موقع خود از بروز سانحه پیشگیری کرده بودند ‌و همچنین نهایت تلاش خود را در بروزه سانحه از خود نشان داده بودند با تقدیم لوح سپاس و هدایای نقدی قدردانی شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز