شما اینجا هستید
مترو » بازدید خبرنگاران از نحوه ضدعفونی و شستشوی قطارهای مترو

به گزارش سایت اختصاصی ریل نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ فرنوش نوبخت در حاشیه این بازدید که از ساعت ۱۵ دقیقه بامداد روز چهارشنبه هفتم اسفندماه نود و هشت در پایانه غرب(صادقیه) آغاز شد، توضیحاتی را در خصوص اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه کرد.

وی از تشکیل ستاد مقابله با ویروس کرونا در این شرکت خبر داد و گفت: در این ستاد تمامی وقایع و اتفاقاتی را که در شبکه مترو اتفاق می افتد را با دقت رصد می کنیم و نسبت به تغییراتی که در شرایط‌ فعلی رخ می دهد، برنامه ریزی های جدیدی انجام می دهیم.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه با اشاره به اینکه قطارهای مترو روزانه چندین بار ضد عفونی می شوند افزود: طبق دستور العمل هایی که از متروی یوهان و پکن و خرد جمعی از همکاران و دستور العمل های‌ارائه شده از سوی وزارت بهداشت دریافت کردیم، دستور العملی را برای شرکت بهره برداری مترو تعریف و اجرایی کرده که بر اساس آن هندریل های پله برقی، صندلی ها، دستگاه های فروش بلیت و تمامی اماکنی که مسافران با آن در تماس هستند روزانه در چند نوبت ضد عفونی می شوند.

وی تصریح کرد: برای افزایش رعایت بهداشت نسبت به جمع آوری آبخوری ها در ایستگاه ها و دستگیره های تبلیغاتی در قطارها اقدام کرده ایم.

نوبخت در پایان گفت: موضوع سلامت شهروندان و مسافران از اولویت‌های مدیریت شهری است امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده این ویروس هم از بین برود و کسی از آن آسیب نبیند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز