شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بازدید دکتر وقفچی نماینده محترم مردم شریف زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی از پروژه خط دوم راه آهن زنجان_قزوین

?دکتر وقفچی نماینده محترم مردم شریف زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی روز شنبه مورخ ۹۶/۹/۲۵ به اتفاق مهندس خدائی مدیر کل راه آهن شمالغرب و هیئت همراه بمنظور آگاهی از مشکلات و تنگناهای مالی و اعتباری پروژه، مسائل مرتبط با حاشیه نشینان، شناسایی گلوگاه ها و تلاش در راستای رفع موانع و مشکلات پروژه، از طرح خط دوم راه آهن زنجان_قزوین بازدید بعمل آوردند.

?در این بازدید حاضرین حدفاصل ایستگاههای زنجان و خرمدره را با درزین طی نموده و از نزدیک در جریان روند پیشرفت پروژه در قطعات ۳ و ۴ قرار گرفتند، که در هر مورد توضیحات لازم از طرف مدیر کل راه آهن شمالغرب ارائه گردید.

?در پایان مهندس خدائی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز زنجان طول پروژه خط دوم راه آهن زنجان_قزوین را ۱۷۱ کیلومتر عنوان نمودند که در حال حاضر از پیشرفت ۵۰ درصدی برخوردار می باشد. ایشان افزایش سرعت سیر و حرکت قطارها، کاهش زمان سفر، ظرفیت سیر و حرکت قطارها، افزایش بازدهی حمل و نقل ریلی در منطقه و سرعت قطارها به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت، افزایش بار محوری از ۲۰ تن فعلی به ۳۰ تن را از مزایای این طرح برشمرده و اظهار امیدواری نمودند که با فراهم شدن بموقع منابع مالی، پروژه تابستان سال آینده به بهره برداری برسد.

?مهندس وقفچی نیز با ذکر این نکته که بحث ترانزیت کالا از فاکتورهای اساسی توسعه استان می باشد، نقش خط دوم راه آهن زنجان_قزوین را در این زمینه و سایر مولفه های توسعه ای بسیار اساسی دانسته و با اشاره به نتایج بازدیدشان از پروژه فوق الذکر، انجام رایزنیها با مسئولین مربوطه بمنظور تخصیص اعتبار و تزریق منابع مالی و رفع سایر موانع را از برنامه های کاری خود در راستای اتمام بموقع پروژه عنوان نمودند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز