شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بازدید نوبخت از راه آهن تبریز – بستان آباد – میانه؛ اعتبار ۴۵۰ میلیاردی راه آهن میانه – تبریز تامین ‌می‌شود

محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، صبح دوشنبه در سفر به تبریز، از پروژه مسیر راه آهن تبریز، بستان‌آباد و میانه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، وی در این بازدید با اشاره به قانون بودجه امسال خبر داد که ۱۲۰ میلیارد تومان برای راه آهن میانه- تبریز لحاظ شده و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز در سفر رئیس جمهور ابلاغ شده که به موقع تخصیص خواهد یافت.
وی افزود: اعتبار ۴۵۰ میلیاردی راه آهن میانه – تبریز برای رسیدن به ائل گلی را تامین می کنیم.
مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی نیز در حاشیه بازدید نوبخت گفت: راه آهن میانه- بستان‌آباد برای رسیدن به تبریز به ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی افزود: پروژه راه آهن میانه- تبریز تا بستان‌آباد ۹۹ درصد پیشرفت دارد و از بستان‌آباد تا ائل‌گلی هم حدود ۶۳ درصد پیشرفت دارد.
وی تصریح کرد: پایه‌های پل آماده و برای خرید ورق سقف پایه حدود ۸۰ میلیارد تومان نقدینگی لازم داریم که پیگیر تخصیص این رقم هستیم.
خدابخش ادامه داد: امسال ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه برای پروژه لحاظ شده و پیمانکاران دو شیفته کار می‌کنند.
مسیر خط آهن تبریز ـ میانه که به طول ۱۸۳ کیلومتر، ادامه راه‌آهن تهران ـ میانه است، در صورت تکمیل، فاصله بین تهران و تبریز را از نظر مسافت ۱۱۴ کیلومتر و از لحاظ زمانی ۵/۵ ساعت کاهش می‌دهد. این خط آهن به صورت دو خطه طراحی شده و حداکثر سرعت آن برای واگن‌های باری ۱۲۰ کیلومتر و برای واگن‌های مسافربری ۱۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز