شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بازدید وزیر اقتصاد آذربایجان از راه آهن آستارا- آستارا

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، «شاهین مصطفی‌اف» وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان در رأس هیأت‌همراهی از جمهوری آذربایجان پیش از ظهر امروز جهت بررسی آخرین وضعیت پروژه بین‌المللی راه‌آهن آستارا- آستارا وارد این شهرستان شد و از بارانداز ریلی آستارا- آستارا بازدید کرد.

پروژه بین‌المللی راه‌آهن آستارا- آستارا قرار است اواخر هفته جاری با حضور روسای دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در باکو به‌صورت ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری برسد تا با افتتاح رسمی راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا روابط اقتصادی دو کشور تقویت شود.

وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان در جریان بازدید از بارانداز راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا با اشاره به نقش تأثیرگذار پروژه بین‌المللی راه‌آهن آستارا- آستارا در اقتصاد دو کشور و کشورهای منطقه اظهار کرد: پس از تکمیل کریدور شمال‌جنوب، هزینه حمل‌ونقل بار کاهش می‌یابد که این، به نفع دو کشور است.

شاهین مصطفی‌اف همکاری‌های اقتصادی بین دولت‌های جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران را خوب ارزیابی کرد و گفت: «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران اواخر هفته جاری جهت دیدار با «الهام علی‌اف» و افتتاح رسمی پروژه راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا به جمهوری آذربایجان سفر می‌کند.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز