شما اینجا هستید
اخبار نواحی » بازپیرایی و بهسازی میدان راه آهن مشهد به بهره برداری رسید

بازپیرایی و بهسازی میدان راه آهن مشهد به بهره برداری رسید

پروژه بازپیرایی و بهسازی میدان راه آهن مشهد پنجشنبه ۱۲/۱۶ با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی، استاندار خراسان رضوی، شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد، ریاست مجمع نمایندگان استان و مدیرکل راه آهن خراسان به بهره برداری رسید.

مهندس ضیایی مهر مدیر کل راه آهن خراسان گفت: پس از اتمام کار عملیات احداث ایستگاه خط ۲  قطار شهری مشهد در عرصه میدان راه آهن مشهد در اواخر سال ۹۶، مطالعات طرح ساماندهی میدان راه آهن مشهد با رویکرد شهرسازی ریل پایه و ارتقای کمی و کیفی خدمات به مسافرین و زایرین ثامن الحجج (ع) ، رفع گلوگاه های ترافیکی در محدوده ایستگاه راه آهن مشهد و توسعه و تسهیل ترافیک حمل و نقل همگانی با تاکید برحفظ معماری ساختمان ایستگاه راه آهن مشهد آغاز گردید.

مهندس ضیایی مهر افزود : پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی با سازمانهای ذیربط و تصویب شورای ترافیک شهر مشهد  این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد ریال و با هفت ماه تلاش شبانه روزی شهرداری مشهد و در مساحت ۳/۵ هکتار، در آستانه سفرهای نوروزی به بهره برداری رسید.

گفتنی است مهندس اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی از تعامل سازنده دستگاه های اجرایی استان بویژه شهرداری مشهد و اداره کل راه آهن خراسان در اجرای این پروژه تقدیر بعمل آوردند.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز