شما اینجا هستید
اخبار عمومی » بازگرداندن ۹۱ میلیارد تومان پول بلیت قطار به مسافران

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از مشرق، سعید رسولی در تشریح آخرین اقدامات راه‌آهن در ناوگان ریلی برای مقابله با کرونا اظهار داشت: شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران همه پروتکل‌های مورد تأکید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در مورد مقابله با کرونا اجرا کرده است و به شرکت‌های ریلی نیز الزام شد که همه این پروتکل‌ها پیاده شود که از شرکت‌ها بابت توجه به این موضوع قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: پس از شیوع ویروس کرونا و با دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر استرداد وجه کامل بلیت به مسافرانی که قصد کنسل کردن سفر خود را دارند موضوع استرداد بلیت در دستور کار قرار گرفت و شرکت‌های ریلی همکاری مناسبی کردند و کل وجه بلیت به مسافران مسترد شد.

مدیرعامل راه‌آهن اضافه کرد:‌ با توجه به رعایت توصیه‌های ستاد مقابله با کرونا مبنی بر عدم انجام سفر از سوی مردم و کاهش شدید تقاضا همه شرکت‌های ریلی به سرعت با کاهش تعداد سفر مواجه شدند در عین حال همه اقدامات و پروتکل‌های بهداشتی برای ضدعفونی ایستگاه‌های راه‌آهن و قطارها اجرا شد ضمن آنکه تمهیداتی هم برای همکاران خود در شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفتیم.

وی با ابراز امیدواری از عبور موفق  کشور از بیماری کرونا گفت: به هر حال این بیماری در همه دنیا اثرات مخرب اقتصادی وسیعی به وجود آورده است و حمل‌ونقل کشورها هم از آن آسیب دیده است و در این حوزه حمل‌ونقل ریلی هم بی‌تأثیر نبوده است اما شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و دولت برای حمایت از شرکت‌های ریلی در دوران پس از کرونا قطعاً برنامه خواهد داشت و در کنار شرکت‌های ریلی خواهد ماند.

* استرداد ۹۸۰ هزار بلیت قطار در شرایط کرونا

رسولی همچنین در مورد میزان رقم استرداد پول مسافران بیان کرد: در این باره تاکنون بیش از ۹۱ میلیارد تومان پول به مردم و مسافران برگردانده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: حدود ۹۸۰ هزار بلیت قطار در این مدت استرداد شد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز